Skocz do zawartości

Samochody Śmierci


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No jak zobaczyłem te wiadomości o jednej gwiazdce i masowej śmierci manekinów w Navarce to trochę ten tego... Yyyyy... No byłem w szoku... Dobrze że jednak aktualizacja poduszek i pasów spowodowała że są chociaz te 3 gwiazdki... Tylko to też trzeba pamiętac że tu dzialają prawa fizyki... Kazdy zderzajacy się na testach samochód zderza się jak gdyby ze swoim odpowiednikiem... A im on jest cięższy tym większe zniszczenia. Wiec to tak nie mozna porównywać autka które waży 1200 kg i dostało 5 gwiazdek z autem które waży ponad 2 tony... A i jeszcze jedna kwestia ILE DOSTAŁ Pathfinder gwiazdek??? Przecież Navara to połowa Pathfindera no wiec jakim cudem w ostatecznej konsekwencji tylko 3 gwiazdki? No to przecież taka róznica jak między Audi sedanem a audi Avantem do końca przednich drzwi to zawsze to samo auto... Wot zagwozdka :roll:

Życie to nie bajka...

Nie głaszcze nas po jajkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że zmieniłem Navarę na Rama :mrgreen:

a tak poważnie, to przedmówca ma rację co do masy auta uderzającego w ścianę a nie np. w osobowkę a poza tym coś mi tu nie pasuje, przecież to są auta na sztywnej ramie podwoziowej, kurde to wygląda pod spodem jak dwie szyny kolejowe i tak się to gnie? dziwne :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie a do tego Patfinder ma 4 gwiazdki a Navara ma 3 gwiazdki i to dopiero... No jakim CUDEM? Nie umiem tego zrozumieć...

 

BURDY? A na Rama z którego roku zmieniłeś bo nie chcial bym Cię martwic ale widziałeś ten test? http://pl.youtube.com/watch?v=6I2iKaHiNqM Hmmm... zbyt "zdrowo" to nie wygląda... Prawda jest taka że im cięższe auto tym większe kuku robi udzezajac w równie duży obiekt... Problemu nie ma jeśli Navką czy Ramem udeżamy w Tico bo to wtedy Tico wjezdza pod nas i z niego zostaje puszka... Problem jest jak zdeżymy sie z autem równej wagi lub ścianą betonu... :shock:

Życie to nie bajka...

Nie głaszcze nas po jajkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BURDY? A na Rama z którego roku zmieniłeś bo nie chcial bym Cię martwic ale widziałeś ten test?

 

widziałem ten filmik jeszcze zanim kupiłem Rama, fakt, sam film i auto po zderzeniu nie wyglądają zbyt ciekawie ale analizując dokładniej ten film widać że kierowca zbytnio nie ucierpiał a sam samochód pieknie przyjął na siebie energię uderzenia i stąd takie zniszczenia, poniekąd na tym to polega, to auto ma być zmasakrowane po crash'u a nie pasażerowie. A tak na marginesie, to z osobistego porównania konstrukcji i materiałów zastosowanych w użytkowanych przeze mnie samochodach to w Dodge'u czuję się naprawdę bezpieczniej niż w Navarze mimo tylu poduszek i kurtyn. Navara była miękka i delikatna jak zabawka w porównaniu z Ramem. Zwróćcie uwagę na mocowanie zderzaka w navarze, jest on przykręcony na płaskownikach z tak miękkiego metalu że za każdym razem kiedy musiałem to ustrojstwo prostować wystarczały zazwyczaj kombinerki i trochę pary w łapach, w Ramie po zderzaku można skakać. NIe twierdzę tutaj, że Navara jest gorsza od Rama tylko dużo bardziej delikatna i być może w takim samym teście poradziła by sobie trochę słabiej od Rama, niemmniej jednak to nie z tego powodu zmieniłem samochód :-D poprostu chciałem mieć amerykańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie nie wiem jak tam z manekinem było bo nigdzie nie doszukałem się tych gwiazdek... Chociaz mnie to bardziej trochę zaniepokoiło... Nie jestem ekspertem wiec 100% pewności nie mam ale to że coś jest miękkie w mocowaniach zderzaka nie znaczy że cała konstrukcja jest taka bo może to być spowodowane względami chroniącymi pieszego. A jeśli coś jest tak montowane ze ma same sztywne i twarde elementy to one przekazują siłę uderzenia na inne elementy zamiast ją amortyzować i wytracać. Oglądajac ten crash tes wasnie tym się zaniepokoiłem że cała fala uderzenia odkształca samą kabinę i to widać jak fala uderzenia się po niej rozchodzi a to moze być niebespieczne. Z tego co widziałem przy Navarze to po uderzeniu przud się rozwala ale drzwi i kabona nie jest odkształcona, minusem jest ponoć to że pedał hamulca tylko wpada do kabiny i moze poranić czy połamać nogę i za to jest zdaje sie mniej gwiazdek. Z tego co wiem oczywiście. Dlatego to że zderzak jes słabiej zamontowany raczej nie powinno być wyznacznikiem do wyciągania wniosków... Patrzac na test amerykańskich aut to raczej zaczałem się bac... Widziałeś spustoszenia w Fordzie... łomatko w porównaniu z nim Ram jednak lepiej zniósł... Ale to wszystko zależy od sił przenoszonych na manekina a to w Ramie nie wyglądało najlepiej...

 

No co do zmiany auta to ja zawsze też chciałem wielkiego amerykańca tylko nigdy nie lubiłem takich ze skrzynią przy kierownicy i taką szeroką kanapą z przodu :lol: :lol: Hahahaha... ten nowy Ram to ma jednak fajnie zrobioną kabinę... Tylko czego oni się upierajai w ciężarówkach montują benzyniaki... Hahahaha... A tak z ciekawości zdradzisz jaki jest kosz przejechania u Ciebie 100 km :lol:

Pozdrawiam.

Życie to nie bajka...

Nie głaszcze nas po jajkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.