Skocz do zawartości

Jazda po czarnym z zapiętym 4x4


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jesli nie masz blokady 100% to tez sie beda tylko dwa kola krecily... lsd nie wyciagnie cie z takiej pulapki...

LSD doskonale daje sobie radę o ile jest sprawna, a jeśli chodzi o pułapki to wjeżdżałem w śnieg po pas i dawał radę. Zawsze kręciły się minimum 3 koła. Moim zdaniem zależy to od kondycji LSD. Poza tym chyba o tym już rozmawialiśmy... http://www.pickupklub.pl/viewtopic.php?t=1691&postdays=0&postorder=asc&start=30

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym chyba o tym już rozmawialiśmy...
nooo :D
LSD powoduje, że tylny most Ci się blokuje

Trzeba tylko pamiętać że LSD to nie blokada 100% (0/1) i że działa tylko do pewnego obciążenia

Widocznie u mnie obciążenia są odpowiednie ;-)

Swoją droga mam chęć na blokadę 100% do tweety'ego, bo tam nawet LSD nie ma.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna blokada LSD nie zakręci Ci kołem kiedy to drugie jest w powietrzu. Fajnie sprawdza się natomiast w błocie, piasku czy śniegu gdzie jest płasko ale mało przyczepnie.

LSD nie jest idealna, ale dobrze, że jest i na moje potrzeby sprawdza się idealnie. 8-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
U siebie myślę nad blokadą ARB ale to ok 3tyś

 

Co to takiego ARB ? Bo z AiRBagiem mnie się skojarzyło :lol:

 

Najwieksza firma produkująca 100 % blokady do mostów, produkuje do wszystkich typów aut 4x4, wysoka jakość i trwałość,ale tez cena

I nie tylko blokady

 

http://www.arb.com.au/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza firma produkująca 100 % blokady do mostów, produkuje do wszystkich typów aut 4x4, wysoka jakość i trwałość,ale tez cena

I nie tylko blokady

 

http://www.arb.com.au/.

 

I wszystko w kosmicznych cenach bo blokada musi mieć kompresor a o ile cenę blokady można przeżyć to już kompresor zabija :-D

 

Chyba wolałbym elektrycznego ECTED Max

ECTED.jpg

ECTED2.jpg

 

Normalnie jest jako LSD a po włączeniu zachowuje się jak "setka" :git:

Dodge RAM 1500 4x4 4.7 Quad Cab 2004 + 3"

był:

Jeep Cherokee XJ 4.0

Jeep Grand Cherokee WJ 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta na czarne po co blokada
dokladnie... jesli nie smiga sie stricte w terenie to blokada jest zbednym wydatkiem...

 

Kiedyś oglądałem film, pokazujący jak blokady działają w Jeepie, udało mi się ten filmik odnaleźć - oto on:

 

Przyznam, że jestem pod wrażeniem działania Quadra Drive II. Co do cytatu, to pozwolę sobie przywołać sytuację, kiedy miałem się z sąsiadem na częściowo oblodzonej w zimie drodze. Środek był czarny, boki pokryte lodem. Z racji posiadania terenówki, ustąpiłem miejsca zjeżdżąjąc częściowo na lód. Łatwo się domyślić, że nie mając LSD, zostałem już na tym lodzie. Koła z prawej strony kręciły się w miejscu topiąc lód, lewa strona ani drgnęła. Musiałem dopiero załączyć tylną blokadę i tyle lewe koło pozwoliło mi wyjechać. Wygląda na to, że w Jeepie wystarczyłoby, aby jedno koło miało przyczepność. Gdyby u mnie tył i jedno z przednich kół było na lodzie, to byłoby po mnie :)

 

Mechaniczne blokady na przód są dosyć drogie, trzeba dokupić kompresor, gdzieś go zamontować, a można jeszcze narobić sobie szkód przy zbyt częstym używaniu. Naprężenia są ogromne.

 

Powiem wam, że jeśli Grand Cherokee ma ten sam system, to może to być naprawdę ciekawa propozycja. Szczególnie, że nasz "nowy" rząd 1 stycznia wprowadza wyższą akcyzę na diesla szacuje się, że o ok. 40gr - do poziomu wyższego niż Pb98. Tragedia, przy spalaniu Patrola 15l w mieście, bardziej by mi się opłacało mieć zagazowanego Jeepa z HEMI. Mniejszy jest, ale ponad dwa razy szybszy... Części też tańsze. No i można jeździć po czarnym z zapiętym 4x4 :D. A Patrolem i częścią waszych Ramów - nie.

 

Swoją drogą ciekawe jest dla mnie to, co napisał Sebastian O. - że przy napędzie "Auto", w momentu wykrycie uślizgu, przednia oś spinana jest na stałe. Dziwne rozwiązanie - jesteś pewien, że tak jest? Ja myślałem, że to raczej tak jak w Rav4 czy Hondzie CR-V, że masz domyślnie napęd na jedną oś, a w razie uślizgu dołącza się druga, ale nie w formie lock, czyli ma centralny mechanizm różnicowy. Swoją drogą przedwczoraj do Patrola dołączyła Grand Vitara - obecnie jedyny mały SUV ze stałym 4x4... Więcej pali, ale przynajmniej działa porządnie w zimie.

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym (moim zdaniem) byłby też jakiś torsen np. TrueTrac

Fajnie robi, nie trzeba żadnego sterowania, sprawdza się w Hummerze H1 i cena jest niewysoka a rozwiązuje problem w np. przypadku opisanym wyżej.

Dodge RAM 1500 4x4 4.7 Quad Cab 2004 + 3"

był:

Jeep Cherokee XJ 4.0

Jeep Grand Cherokee WJ 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze mi to wytlumaczyc:

"AXLE,REAR,POSITRACTION,LIMITED SLIP POSITRACTION L/SLIP R/AXL"

Tak wychodzi z mojego VIN'u

To cos ala blokada ??

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

 

Ameryka panie, Ameryka...

 

Spoko, jako wlasciciel RAM'a mozesz nie znac takiej technologii :mrgreen: :mrgreen:

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

 

Ameryka panie, Ameryka...

 

Spoko, jako wlasciciel RAM'a mozesz nie znac takiej technologii :mrgreen: :mrgreen:

 

:lol: :lol: :lol:

 

:pala: siek: :f: siek: :pala:

 

:mrgreen:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.