Skocz do zawartości

Serwis skrzyń auto w Wawie [RAM 1500]


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję rzetelnego i sprawdzonego serwisu skrzyń automatycznych w Wawie. Rozmawiałem dzisiaj z jednym warsztatem ale wolałbym oddać auto w pewne ręce (tzn. z polecenia a nie z przypadku). Jest jeszcze warsztat w polecanych ale pod Krakowem ale miło by było znaleźć coś bliżej.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie ma Dr Vette w Wawce (http://vette.com.pl/) , specjalista od Corvetty. Zmieniałem u niego skrzynię i zakładałem chłodnicę oleju do Grand Cherokee. W sumie ok (choć po jakimś czasie odezwała się kontrolka, ale to raczej wina skrzyni-używki), tylko mieliśmy "drobne" nieporozumienie finansowe - zalecam wspólne zapisanie choćby skraweczka papieru cyferkami 8-)

 

Mam jeszcze gdzieś telefon od magika pod Wawą - jeden z zaprzyjaźnionych serwisów określa go jako raczej szorstkiego w obejściu i nie zawsze "bezprocentowego", ale ponoć za nieduże szelesty czyni cuda. Jak chcesz to gdzieś ten numer wykopię.

 

Robiłem XJ w Jankach (+/- na przeciwko McDonalds')- gość lekki ściemniacz, dość drogi, ale zrobił i skrzynka działa bez zarzutu.

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tu (poproś Pana Leszka) - głowy nie dam, że to ten gość a nie mam jak sprawdzić, ale prawdopodobieństwo 90% :) Kierunek geograficzny się zgadza ;) Powiedz, że polecił go Krzysiek z Jazgarzewa, właściciel warsztatu 4x4 (wcięło mi do niego numer, więc nie mogę potwierdzić tego gościa od skrzyni). Próbuj, nie boli ;)

 

http://www.ediparts.pl/kontakt.php

 

601 360 724

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :-) Dodzwoniłem się do pana Leszka i pod koniec tygodnia jadę na testy (jeżeli będzie miał wolny kanał). Trafiłeś w 10 bo mam do niego rzut beretem :mrgreen:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wiem ze to bylo rok temu ale mam mimo wszystko pytanie do Ciebie Eazy jak tam po tej wizycie u pana Leszka wszystko ok. Jak sprawuje sie fura

 

Po tym jak Pan Leszek zawołał 9.000zł za remont skrzyni to kupiłem drugą skrzynię za 2500zł w Zuzcarze i do momentu sprzedaży auta śmigała jak ta lala :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiem co mam robic to juz trzecie podejscie do atomatycznej skrzyni raz w corvette teraz dodge. Z dodge to przejebane drugie podejscie- pierwszy raz we wloszech zaczeli mi robic ,wszystko powymieniali ale zostawili selenoidy i sterownik skrzyni i dalej to samo,wiec wszystko wskazuje ze to te czesci zostalo wymienic. Ale jak znam zycie to tez tanio nie bedzie . Gadalem z panem Leszkiem przedwczoraj i na dziedobry powiedzial ze ta czesc to jakies 1800 zl plus robocizna -niewiem ile , ale wiem ze za kapleksowa rozbiorke skrzynki i zlozenie to 3800zl taki ma cennik za usluge.Sam juz niewiem co mam robic w sumie uzywka tez moze okazac sie dupowata.

donald

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie w Ramach to szmelc. Tak można powiedzieć po doświadczeniach chłopaków z forum łącznie z moim. Mit niezajebliwości Dodge'a został obalony. Najczęściej padały selenoidy. Nie baw się w naprawę, tylko kup od Zuzcara. Zuzcar daje gwarancję rozruchową i ona działa, bo ja jak kupiłem u niego skrzynie i okazało się, że nie działa poprawnie to miał przysłać drugą. Na szczęście skrzynia po strojeniu się uspokoiła.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeprowadzić naukę jazdy dla skrzyni. Każdy komputer serwisowy z grupy Dodge, Jeep, Chrysler ma taką funkcję. Taki manewr można też zrobić samemu, ale nie pamiętam jak, nie jest to bardzo proste. Jeśli tego nie zrobisz to skrzynia po zrobieniu 500-1000km po naprawie lub wymianie powinna się sama nauczyć, ale na to trzeba czasu, a ja takiego nie miałem, więc pojechałem do Dareckiego i ten mi przeprowadził naukę elektroniczną.

Na drobne zacięcia selenoidów dobre są te preparaty

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten preparat stosujemy tylko przy wymianie oleju w skrzyni , czy tez mozna go dolac do starego oleju ( przejechane 20k km ) ??

Ja dolałem jak miałem jakieś 10kkm od wymiany i skrzynia na razie żyje.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawie (chyba) moge polecic firme Auto-Trans. Koledzy z klubu Fbody serwisowali u nich skrzynie automatyczne i jeszcze nikt nie napisal zlego slowa na ich temat. Choć ja osobiście z nich nie korzystałem to myślę że firma warta polecenia

 

pozdro

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drug , czy ten preparat stosujemy tylko przy wymianie oleju w skrzyni , czy tez mozna go dolac do starego oleju ( przejechane 20k km ) ??

Dolewasz w dowolnym momencie. To jest preparat na kłopoty, a "na wszelki wypadek" jest w czerwonej butelce i tamten dolewa się przy wymianie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.