Jump to content

Kolizja


AdAm
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj miałem takie zdarzenie. Niestety na parkingu przed hipermarketem wjechałem w niemiecki popularny samochód III gen :lol: Oczywiście w moim nic się nie stało a w "przeciwniku" błotnik dość znacznie wgnieciony z powodu iż nie chodzimy w tej samej wadze :-D Moja wina bez dwóch zdań. Po dosłownie 30 sek doszliśmy do porozumienia z poszkodowanym kierowcą, że załatwiamy to polubownie (moja kieszeń). I gdy chcieliśmy odjechać do akcji wkroczył palant z ochrony obiektu. W ostrych słowach nie kazał nam się ruszać z miejsca bo to teren prywatny i że ochrona wezwała policję, bo wszystko mają nagrane na monitoringu. Po krótkiej wymianie zdań z ów tym czymś ubranym w kurtkę z napisem OCHRONA olaliśmy go totalnie i odjechaliśmy z parkingu. Zdenerwowany koleś tak nadawał przez krótkofalówkę, że chyba robiła się czerwona, nawet jakieś przekleństwa się sypały. Jego zachowanie było takie, jakbyśmy co najmniej kradzionymi autami odjeżdżali jednocześnie gwałcąc jego babę na mojej pace.

Pytanie, czy dobrze zrobiliśmy olewając jego wezwania do pozostania na parkingu pomimo iż doszliśmy do ugody a żadne mienie "parkingowe" nie zostało uszkodzone?

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Link to comment
Share on other sites

Olej to.

Mogłeś zostać i oskarżyć ochroniarza o ograniczanie Twojej swobody obywatelskiej ( to chyba jakos tak się nazywa). Ochroniarz nie ma prawa Cię zatrzymać, ani rządać tego od Ciebie, a szczególnie w przypadku kolizji bez uszczerbku na zdrowiu uczestników kolizji, ani bez uszczerbku na mieniu właściciela parkingu. Sama policja apeluje o korzystanie z oświadczen w takich sytuacjach, bo przyjazd policji do czegoś takiego to ich strata czasu.

Może to nie był ochroniarz tylko Chuck Norris? :-P ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Link to comment
Share on other sites

Chuck Norris nie wzywałby policji, on wybudowałby cały komisariat jednym smarknięciem. A na poważnie, to Drug ma rację. Olej go. Nawet jeśli cokolwiek było w tym racji, co mówił ten ochroniarz, a w to nie wierzę, to policja na pewno nie będzie wyciągała z tego konsekwencji. Chyba że rzeczywiście zniszczyłeś jakiś słupek, czy lampę parkingową.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli sam ochroniarz powiedział Wam, że jest to teren prywatny to Policja nic tam zrobić nie mogła, bo jej władza tam nie sięga. Miałem podobne zdarzenie ze 2 miesiące temu na mojej posesji i Policja po przyjechaniu (druga strona koniecznie chciała Policję) stwierdziła że na terenie prywatnym to nic nie mogą i że do widzenia. Skoro sami się dogadaliście między sobą to wszystko załatwione.

Link to comment
Share on other sites

Toczę się wolniutko do "ustąp pierwszeństwa" przed główną alejką na parkingu. Deszcz leje jak cholera, z lewej bus zasłaniający widok z prawej w miarę ok. Nagle poczułem jakbym coś pchał :lol:, żadnego uderzenia tylko lekki opór. Zanim spostrzegłem dach niemieckiego auta na wysokości mojej maski - było już po ptokach. Po prostu patrząc się w prawo nie zatrzymałem Rama tylko spokojnie, leniwie toczyłem się całując niemiecki cud techniki jadący główną alejką z lewej strony

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Link to comment
Share on other sites

Nagle poczułem jakbym coś pchał :lol:, żadnego uderzenia tylko lekki opór. Zanim spostrzegłem dach niemieckiego auta na wysokości mojej maski - było już po ptokach.

 

Dzięki.

Pytanie półserio: czy aby nie przesadziłeś z liftem ;-) ?

 

Pozdro

Ram4x4fun

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.