Skocz do zawartości

Zakup autka


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Przejdę od razu do rzeczy - jak już wspomniałem jadę w piątek oglądać RAMa Qby. Sprawdzimy auto w serwisie i jeżeli nie będzie ładnie polepionym 'wiatrakiem' to pewnie RAM zmieni właściciela.

 

Teraz moje pytanie - na co (z punktu formalnego) zwrócić uwagę przy transakcji? Jakie dokumenty powinienem dostać i co sprawdzić? Auto będzie na fakturę VAT i kupowane na firmę.

 

Nie kupowałem wcześniej używanego auta na firmę i nie wiem co z czym.

 

Z góry dziękuję :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kserokopię wpisu do ewidencji sprzedającego, bo np. w Piasecznie usrali sobie i rządaja takich dokumentów, jak wiadomo urzędnicy czasem są jak królowie, ale raczej przez małe k. :lol:

Jak rejestrowałem Navarę brata, też zażądano ode mnie wpisu do ewidencji działalności sprzedającego. Podobno tak jest, jak samochód sprzedaje firma firmie. Na końcu języka miałem pytanie jaka jest podstawa prawna takiego żądania ale nie chciałem się kłócić bo Navara była rejestrowana na brata i jeszcze zaczęli by wymyślać mi jakieś inne kwity poza upoważnieniem do rejestracji przez inną osobę... :-/

 

O homologację (lub badanie techniczne ją potwierdzające) mogą pytać w... skarbowym. Też nie wiem na jakiej podstawie, bo przecież auto było zarejestrowane w Polsce i ktoś wcześniej na jakiejś podstawie ten VAT wbił przecież do dowodu rejestracyjnego... W każdym razie brata pytali.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie musisz jeszcze udać się do diagnosty i powiedzieć, że chcesz zaświadczenie do wpisania VAT-u w dowodzie. Ja mimo, że miałem w starym dowodzie rejestracyjnym wpisany VAT-4, to gość w wydziale komunikacji powiedział, że powinienem mieć nowe.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie musisz jeszcze udać się do diagnosty i powiedzieć, że chcesz zaświadczenie do wpisania VAT-u w dowodzie. Ja mimo, że miałem w starym dowodzie rejestracyjnym wpisany VAT-4, to gość w wydziale komunikacji powiedział, że powinienem mieć nowe.

 

Czy to robią od ręki? Jaki ew. koszt?

 

Dzięki :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie musisz jeszcze udać się do diagnosty i powiedzieć, że chcesz zaświadczenie do wpisania VAT-u w dowodzie. Ja mimo, że miałem w starym dowodzie rejestracyjnym wpisany VAT-4, to gość w wydziale komunikacji powiedział, że powinienem mieć nowe.

 

 

niekoniecznie - u mnie przepisali bez problemu.

PATRZ W LUSTERKA . SPRAWDŹ DWA RAZY

 

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie musisz jeszcze udać się do diagnosty i powiedzieć, że chcesz zaświadczenie do wpisania VAT-u w dowodzie. Ja mimo, że miałem w starym dowodzie rejestracyjnym wpisany VAT-4, to gość w wydziale komunikacji powiedział, że powinienem mieć nowe.

 

Czy to robią od ręki? Jaki ew. koszt?

 

Dzięki :-)

 

Mi zrobił od ręki. Koszt to ok 200zyli. A! I ja musiałem to zrobić, już jak miałem miękki dowód. Chodzi o to aby był Twój numer rejestracyjny. Potrzebowałem to, aby dostać twardy dowód. Zaświadczenie potrzebne jest też, do skarbówki, abyś mógł bezproblemowo odpisywać paliwo itp.

Nie wiem czy w innych miastach jest podobnie. W Piasecznie tego odemnie wymagali.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie musisz jeszcze udać się do diagnosty i powiedzieć, że chcesz zaświadczenie do wpisania VAT-u w dowodzie. Ja mimo, że miałem w starym dowodzie rejestracyjnym wpisany VAT-4, to gość w wydziale komunikacji powiedział, że powinienem mieć nowe.

 

Czy to robią od ręki? Jaki ew. koszt?

 

Dzięki :-)

 

Mi zrobił od ręki. Koszt to ok 200zyli. A! I ja musiałem to zrobić, już jak miałem miękki dowód. Chodzi o to aby był Twój numer rejestracyjny. Potrzebowałem to, aby dostać twardy dowód. Zaświadczenie potrzebne jest też, do skarbówki, abyś mógł bezproblemowo odpisywać paliwo itp.

Nie wiem czy w innych miastach jest podobnie. W Piasecznie tego odemnie wymagali.

 

No to jeszcze nie koniec świata ;-) Jak chcieli w Piasecznie to pewnie i u mnie (w Nadarzynie) będą o to krzyczeć :-)

 

Dzięki za info :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze nie koniec świata Jak chcieli w Piasecznie to pewnie i u mnie (w Nadarzynie) będą o to krzyczeć

Niekoniecznie, bo piaseczyński wydział jest wyjątkowo upierdliwy ... i bardziej chyba się nie da :-P

 

Jak przetestuję to zdam relację :lol:

 

[ Dodano: 2011-07-22, 23:48 ]

No i przyprowadziliśmy RAMa do domu :-) Nie do końca bezwypadkowy albo raczej bezprzygodowy (ale mam zdjęcia z ubezpieczalni, więc wiem co się z autem działo i nie ma tragedii). Do tego reduktor w rozsypce i kielichy przednich półosi do wymiany. Silnik jak dzwon i to chyba najważniejsze ;-)

 

Teraz PILNIE poszukuję dobrego fachmana od RAMów w okolicy Wa-wy. Mam do zrobienia:

 

końcówki drążków

reduktor

kielichy półosi przednich

4 x nowe opony

przednie klocki hamulcowe

i pare innych większych lub mniejszych rzeczy + wszystkie filtry i oleje (razem z mostami i skrzynią) do wymiany bo chcę mieć 100% pewność, że wszystko jest jak powinno być :-)

 

Jest w okolicach Wa-wy ktoś kto nie zrujnuje mnie finansowo (chociaż pare tys trzeba będzie wyłożyć) i kto potrafi się dobrze zaopiekować RAMem? :)

 

Qba opuścił z ceny i w sumie wiedząc co się z autem działo doszliśmy z żoną do wniosku, że lepszy znany wróg niż nieznany przyjaciel i przynajmniej wiemy czego się spodziewać :-)

 

HELP!

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.