Skocz do zawartości

Dodge Ram 1500 - spalanie na trasie - fakty i mity


jarek10

Rekomendowane odpowiedzi

z Drugem w zupelnosci sie zgadzam bo ile by nie kosztowalo paliwo po nowym roku, benzyna i lpg, to i tak bedziemy tankowac, bo jakos nie wyobrazam sobie swojej pracy bez auta tak wiec Fuck The Fuel Economy

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sobote wracalem z Poznania i na odcinku Jarocin ( bo tam tankowalem) do Kedzierzyna Kozla (okolo 230) spalanie wykazalo na kompie 15,3 :shock: czas przejazdu 3h wiec nie tak wolno :-), na pace tylko silnik do mercedesa wiec nie tak ciezko. Ciekawe czy to jakis babol z kompem czy co :-) zobacze jak zatankuje do pelna znowu ;-) zamieszczam fote zeby nie bylo ze sciamniam :-)

post-545-15323755202424_thumb.jpg

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś komputer pokazał nawet 13 l z groszem :-D

 

Ale na całym zbiorniku to najmniej co mi spalił to 18l/100km (natankowane litry / kilometry a nie komputer)

 

normalne spalanie moją jazdą nie przekracza 25 litrów :-D

PATRZ W LUSTERKA . SPRAWDŹ DWA RAZY

 

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no przy takiej predkosci i bez wiatru to da sie zrobic a ze masz jeszcze MDS to tym bardziej waga to tylko na plus dla tekiego auta oczywiscie nie bez przesady ale jak auto jest lekko dociazone to sie mu lepiej jedzie ;-)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sa tylko dane z komputera, wiec nimi bym sie nei sugerowal, mi ostatnio spalanie nei chce spasc na trasie ponizej 20 litrow, tne w ggraniach 90 mil, czasem mysle ze mam cos nei tak z instatlacja, bo jak podajecie dane dotyczace waszego sredniego spalania to nijak sie maja do mojego :twisted:

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo rzetelnie wykonany test spalania gazu RAM 1500 2006r, opony 185/70/17 BF Goodrich, instalacja BRC przy bardzo ekonomicznej jeździe. Jazda głównie na krótkich odcinakach 5km-40km rzadko przekraczając prędkość 100km/h Wyliczenia z tankowania a nie z komputera. Tankowanie na tej samej stacji.

Wynik

303 kilometry 51l. gazu

średnia niecałe 17l/100km

 

[ Dodano: 2011-08-05, 17:14 ]

niezły Ram mi wyszedł na niezłych kapciach :lol: 185/70/17 to powinien spalić 5l/100km :pala:

 

oczywiście oponki to 285/70/17

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Głupie pytanie :> czy ktoś z Was miał okazje sprawdzić ile wychodzi spalanie benzyny Hemika przy normalnym nieemeryckim jeżdżeniu?

17-18l benzyny bez mds średnio w jeździe mieszanej miasto/trasa 60/40.

22-24 lpg w podobnych warunkach ... ale o tym już było

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy średniej jezdzie na 78 litrach LPG robię 330 km. Czyli średnio spala mi 23/25 l. Na trasie spalił mi najmniej 19 l LPG.

 

Gaz podchodzi pod 3zł, a to już grubo ponad połowa ceny benzyny. Aż strach myśleć jaka cena będzie w zimę.

 

Pamiętacie czasy, kiedy LPG kształtowało się na poziomie 1,30-1,70 zł ??? Bezcenne !!

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak napisał jeden z moderatorów " temat bardzo przydatny dla foumowiczów zamierzających kupić Rama "... Zgadzam się , prześledziłem i ... tak dla ciekawości mój D22 2003 pali 12 -13 L/100 km ON (5,33 zł) co daje ok... 64 zł ,HEMI średnio gazu 23 L/100km (2,75 zł) co daje też ok 64 zł , więc :-D :-D :-D

Była NISSAN D22 NAVARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojpow, D22 spala 13 litrów z ciężka przyczepą bądź w trudnym terenie. Mi w cyklu mieszanym ( jazda pozamiejska, lekki teren i korki w mieście) pali niecałą dyszkę. Na trasie Gdańsk- Wawa spalił 8.2l. A co do spalania Ramika należy dodać jeszcze benzynkę na rozgrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojpow, D22 spala 13 litrów z ciężka przyczepą bądź w trudnym terenie. Mi w cyklu mieszanym ( jazda pozamiejska, lekki teren i korki w mieście) pali niecałą dyszkę. Na trasie Gdańsk- Wawa spalił 8.2l. A co do spalania Ramika należy dodać jeszcze benzynkę na rozgrzanie.

Na szczęście parametr "spalanie" przy zakupie auta jest u mnie na jednym z ostatnich miejsc i dlatego mam Rama :twisted: , a nie Navarę. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.