Skocz do zawartości

Dodge Ram 1500 - spalanie na trasie - fakty i mity


jarek10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Pamiętasz Paweł, wczoraj przez las asfaltową drogą jak skasowaliśmy kompa, to przez dłuższy czas pokazywał 8l/100km, dopóki gazu nie wcisnąłem.
Tylko myśmy się turlali a nie jechaliśmy. To chyba było ze 30km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pamiętasz Paweł, wczoraj przez las asfaltową drogą jak skasowaliśmy kompa, to przez dłuższy czas pokazywał 8l/100km, dopóki gazu nie wcisnąłem.
Tylko myśmy się turlali a nie jechaliśmy. To chyba było ze 30km/h
50km/h i Tow/Haul, a nie 30 :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, aż tak źle nie było, można jechać chyba jeszcze spokojniej. Ale sądzę, że jeżdżąc takim hemikiem spokojnie można się zawsze zmieścić w 20 l , niezależnie od warunków. Zatem wynik jest w pełni akceptowalny.

Nie kasowałem miernika średniego spalania od 5 dni i przy oszczędnej jeździe, a teraz do takiej jestem zmuszony ze względu na zaawansowanie ciąży mojej żony, spalanie w korkach po mieście i troszkę trasy czyli warunki raczej miejskie nie przekracza 17 ltr. Nadal jest to zamulanie drogi, a nie jazda, ale po Warszawie i tak nie ma sensu szybciej jeździć, bo światła łapią na czerwonym, a przy 50 km/h można złapać zieloną falę. To naprawde działa o ile nie ma korków.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnia trasa Śląsk- Mazury , dystans ok. 500km, prędkości krajoznawcze , głównie zakres 100-110km/h i średnie spalanie komputer od Hemi pokazał 14.2 l/100km. Natomiast zdziwiło mnie że na tak długim dystansie wogóle nie drażniło mnie takie ślimacze tempo, wiozłem na pace bagaże zabezpieczone przed deszczem plandeką i to wymusilo takie wolne tempo- jadąc szybciej podwiewało mi plandekę :( Z tej okazji zrobiłem rekordowo niskie spalanie w moim ramiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
U mnie 5.9 w quadcab to wychodzi po mieście 1zł=>1km czyli z jakieś 22ltr, a staram sie nie jeździć szybciej niż 140 . Ogólnie taniej niż taksówka 2,80zł=>1km .
No to całkiem całkiem, bo 5.9 magnum do oszczędnych nie należą. Jeepy ZJ 5.9 palą więcej, ewentualnie podobnie. A o ile są mniejsze i lżejsze.

 

Nie kasowałem miernika średniego spalania od 5 dni i przy oszczędnej jeździe, a teraz do takiej jestem zmuszony ze względu na zaawansowanie ciąży mojej żony, spalanie w korkach po mieście i troszkę trasy czyli warunki raczej miejskie nie przekracza 17 ltr. Nadal jest to zamulanie drogi, a nie jazda, ale po Warszawie i tak nie ma sensu szybciej jeździć, bo światła łapią na czerwonym, a przy 50 km/h można złapać zieloną falę. To naprawde działa o ile nie ma korków.

Czasem fajnie jest sobie spokojnie popyrkać :twisted: . Generalnie jestem pod wielkim wrażeniem 1500 hemi. Sądziłem, że to większy ochlej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie dałem rady popyrkać. Odstawiłem żonę do szpitala i dałem mu popalić. To nie na moje nerwy. Poza tym nigdy nie zejde do pułapu uważanego powszechnie w Polsce jako oszczędny, no bo i nie po to kupiłem Rama. Pij malutki pij, tatuś Ci nie będzie żałował... ;-) hehe

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój Ram spala średnio 22-24 l LPG /100km, jazda w lekkim terenie i między miastowe drogi ze średnią prędkością 70-100km/h. Komputer pokładowy co prawda pokazuje średnio 17-18l/100km, ale tyczy się to jazdy na benzynie podejrzewam.

Gaz STAG 300plus na dwóch reduktorach, działa super, tylko czasem na zimnym silniku włącza sie check engine - failure 406.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na amerykańskim ramowym forum przeczytałem, że gość do krótkiego(RC/SB) Rama 1500 2 generacji wsadził V10 magnum i na fabrycznym silniku (bo potem go zmotał) miał maksymalne MPG większe niż na oryginalnym 5.2 magum. Nieźle co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żaden z nas nie kupił amerykańca po to by oszczędzać, bo nie o to w tych autach chodzi.... My po prostu chcemy się wyróżniać od powszechnych wszędzie wokól Navarach czy L200. :-D Bo nasze autka są 100 razy ładniejsze ;-)

 

A tak po za tym

trasa 18-19

miasto 25-30

Rekord 57/100 :-)

 

Pozdrawiam

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 18-19

miasto 25-30

Moim zdaniem to chyba za dużo jak na 4.7 , mój V10 tyle wciąga . btw Podałeś spalanie na benzynie czy LPG. No i zależy od tego jaką ma się ciężką nogę w sumie :roll: hehe

 

 

My po prostu chcemy się wyróżniać od powszechnych wszędzie wokól Navarach czy L200. Bo nasze autka są 100 razy ładniejsze
Ja bym proponował nie być tak zasadniczym i nietolerancyjnym ;-) . W końcu to forum ogólno pickupowe :roll: , a nie tylko amerykańskie. Na tej zasadzie to ja jako pasjonat heavy duty mogę mówić że półtonówki są dla dzieciaków :-P hehe . Zawsze znajdzie się coś większego i mocniejszego :roll:

 

Wracając do spalania. Sprawdź czy wszystko działa prawidłowo bo to jednak stanowczo za dużo jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;-) już więcej nie będę :-D

 

Wracając do spalania:

Najdelikatniej to ja nie jeżdze :-D Mówiłem kolego o LPG...

A to 57 wciągnął mi załadowany (na autko wrzuciłem około tony, i na przyczepie około 2, miał co ciągnąć) :-D

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonko, to i tak dalej sporo, zarówno dla HEMI jak i 4.7.

 

 

Najdelikatniej to ja nie jeżdze :-D Mówiłem kolego o LPG...

Ciekawe ile na benzynie by wyszło...

 

 

A to 57 wciągnął mi załadowany (na autko wrzuciłem około tony, i na przyczepie około 2, miał co ciągnąć) :-D

No widzisz , i to jest właśnie zaleta V10 i CTD. Jak zapniesz na hak 3 tony to spalanie będzie tylko minimalnie większe (około 1/4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio zmienilem styl jazdy ramikiem i teraz po autostradach smigam od 145-150 kmh spalanie ramika okolo 20-21 litrow ja po drodze duzo kickdownow w miescie jak depcze to max do 25....za jakis czas bede zmieniac wtryskiwacze w STAG-u 300plus to moze troszke sie uda zejsc nizej...kiedys jak lalo i predkosc wynosila od 100-120 plus miasto muskanie pedalu gazu spalil srednio 17 litrow gazu :> chyba wszystko wporzadku...a wczoraj wracalaem ze szwecji zrobilem ponad 1400km i zaraz bede jechac go tankowac i dowiem sie znowu czegos nowego bo ta razem naprawde dawalemw palnik :> chyba bede musial zalozyc dodatkowa chlodnice skrzyni :D hehe :twisted: :twisted:

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go krótko , ale zdążyłęm już sprawdzić spalanie:

Miasto 18-19L

Trasa 14-15L

Muchozolu jeszce nie mam , ale pod koniec września założe (kilka firm mi odmówło isntalacji ze względu na komkpresor. Jedynie przedstawiciel BRC zgodził się bez problemu , choć i tak mam pewne wątpliości... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatnio dość ciężko tyra z przyczepą i spalanie nie przekroczyło 25 litrów. Po trasie tak jak pisałem wcześniej można zejść nawet do 16,6.

 

no jasne ze mozna zejsc ale konczy sei to zasnieciem za kierownica przynajmniej w moim przypadku :shock:

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatnio dość ciężko tyra z przyczepą i spalanie nie przekroczyło 25 litrów. Po trasie tak jak pisałem wcześniej można zejść nawet do 16,6.

 

no jasne ze mozna zejsc ale konczy sei to zasnieciem za kierownica przynajmniej w moim przypadku :shock:

 

Faktycznie jazda nie była zbyt energiczna :-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullterier jest świadkiem, że przez całą Warszawę moim 5.7 Hemi Magnum bez MDSu przejechałem ze spalaniem 13,3l, ale ciężko to nazwać jazdą. :-P Realne średnie spalanie wg. mnie to 21-23l, przy normalnej jeździe bez zbędnego katowania i bez mulenia.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.