Skocz do zawartości

Dodge Ram 1500 - spalanie na trasie - fakty i mity


jarek10

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos nie potrafi zrobic 100km z takim samym stylem jazdy to niech nie robi takiego testu.

Uuu to ja odpadam :-/ Dajcie znac jak jak będą testy,ale w druga stronę :d2:

Zrób taki test ... śmiało, wkoncu spalanie przy butowaniu tez jest wazne... :-D

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z HD bulla nic nie jest po prostu wymaga paru napraw bieżących i tyle

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak jechalem do Swiecia nad wisla i z powrtoem, jazda dynamiczna/spokojna (pol na pol) przebijanie sie przez miasta, plus korki dodge spalil mi na 100kn 17.8 litrow gazu :) poza tym kilowalem auto ze swiatel w lodzi hehe :> radosc niesamowita hehe

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a Panowie, podrzućcie ile pali taki dieselek w RAMie ?

(silniki 5.9 i 6.7 o ile dobrze kojarze)

raczej nie 8L ON, tylko 'deczko' wiecej. :-)

http://pickupklub.pl/viewtopic.php?t=583&highlight=spalanie

sie doczytalem ze od 15-18ON srednio.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem kiedy ale jak teraz sei pojawie w kraju musze do sebastiana jechac bo gaz cos nie daje rady na wysokich obrotach tak jakby go odcinalo jak trzymam na maxa wcisniety pedal....dalsze wyniki spalania hehe :) 06.04.2010 trasa Żory ->Frankfurt/Main 950km spalanie na trasie przy predkosci 80-85 mph bez tempomatu spalanie wyszlo 16,5 litra teraen nei zawzgorzysty...dzisiaj tj 07.04 trasa Frankfurt/Main -> Wieden te same predkosci 80-85mph rowniez bez tempomatu spalanie wyszlo 17,6 litra bardzo duzo gorek po drodze bylo i ciagle prawie pod wiatr :>....nasu(o)wa mi sie wniosek ze tempomat nie pomaga w ekonomicznej jezdzie :), nie wiem jak u was tak wyglada to u mnie

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
nasu(o)wa mi sie wniosek ze tempomat nie pomaga w ekonomicznej jezdzie :), nie wiem jak u was tak wyglada to u mnie
Zgadza się nie pomaga, spalanie będzie minimalnie wieksze, różnica się powiększa im bardziej pagórkowaty teren. Ale to wynika z zasady działania tempomatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatni test. Odwoziłem Bullteriera do domu od siebie, czyli z Tarczyna do Warszawy w okolice Marsa, jakieś 40km. Na całej trasie bez korków po obszarze zabudowanym, muskając gaz, dojeżdżając do czerwonego światła bez gazu, Vmax 80km/h wskazanie kompa 13,3. Bullterier może potwierdzić. Przypominam, że mój Ram nie ma MDSu i zaznaczam jednocześnie, że nawet moja żona jeździ dynamiczniej, niż ja pojechałem w tym teście. :-P Normalnie komp wskazuje mi 20l. :-D

 

Dla porównania powiem, że jak z Bodano jechaliśmy z Wawy do Zielonej Góry i mieliśmy niecałe 5 godzin by tam dotrzeć to 160l gazu spalił na odcinku 400km, czyli spalił równo 40l/100km. Uwielbiam to auto za jego skrajności. :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie no, aż tak źle nie było, można jechać chyba jeszcze spokojniej. Ale sądzę, że jeżdżąc takim hemikiem spokojnie można się zawsze zmieścić w 20 l , niezależnie od warunków. Zatem wynik jest w pełni akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój na trasie Otmuchów -> Hoszów (bieszczady) czyli około 500km pokazał 16,6. Jazda była dość spokojna choć czasem trzeba było trochę pogonić. Gdyby nie kręcenie się przez 7 dni po górach to obróciłbym na "jednym" zbiorniku.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To i tak nic. Mieliśmy tu kiedyś takiego magika, który twierdził, że jego SRT spala jeszcze mniej :mrgreen:

Co do spalania, miło mnie zaskoczył… na drodze Świdnica – Wrocław (jednopasmówka) przy 80-90 km/h na 6 biegu komputer pokazuje 10L/100km (jak napiszę, że raz udało mi się 9,8L/100 Km, to mi nikt nie uwierzy). Na Autostradzie przy średniej 180 Km/h pali 16-18 L/100Km
( http://pickupklub.pl/viewtopic.php?t=89 )

:kasztan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A konkluzja z jazdy paliwożernymi fullsizami jest taka, że jadąc takim Ramem Hemi można sobie poszaleć i spalić hektolitry paliwa, ale można też oszczędnie jeśli się chce. W moim tym bardziej bo rozbieżność w mieście mam od 25-35 a można też mniej niż 25.... i oczywiście więcej niż 35 :mrgreen:

Teraz to nie widzę komplenie żadnego sensu oszczędnej jazdy takim Seatem mojej żony (Arosa 1.4 Pb) . Oczywiście, że można jechać spokojnie, ale specjalnie stosować się do zasad ekonomicznej jazd...? bzdura...po co? :mrgreen: By zaoszczędzić w ciągu całego dnia jazdy po mieście 3 zł? :mrgreen: Oczywiście tyczy się to osób takich jak ja, które raczej mało jeżdżą (ok 15 tyś rocznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nic. Mieliśmy tu kiedyś takiego magika, który twierdził, że jego SRT spala jeszcze mniej :mrgreen:
Co do spalania, miło mnie zaskoczył… na drodze Świdnica – Wrocław (jednopasmówka) przy 80-90 km/h na 6 biegu komputer pokazuje 10L/100km (jak napiszę, że raz udało mi się 9,8L/100 Km, to mi nikt nie uwierzy). Na Autostradzie przy średniej 180 Km/h pali 16-18 L/100Km
( http://pickupklub.pl/viewtopic.php?t=89 )

:kasztan:

... a jak wypowiadają się na innych forach o spalaniu SRT?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... a jak wypowiadają się na innych forach o spalaniu SRT?
Z tego co czytałem piszą że 9mpg miasto i 14mpg trasa (przy średniej 65mph) przy ekonomicznej i spokojniej jeździe! czyli wychodzi 26/17. Podczas szaleństw tym potworem to wiadomo. A gość chce nam wmówić, że jego SRT spala mniej od hemi i to jeszcze na dodatek przy dużych prędkościach , gdzie przy 180 opory tego kiosku są tak kosmiczne, że strach się bać :twisted: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sprawdzałem spalanie na forum US i jak goście podawali takie są moje wyniki więc. Miasto spokojna jazda 10-12 mpg a więc przy moich obliczeniach wyszło 23.6l - 19.6l / 100 km. 14.3 mpg (16.5l / 100 km) autostrada stałą prędkością. 7.8 - 8.3 mpg (30.2l - 28.4l / 100 km) wtedy kiedy kocha się swojego pickupa :-D cykl miejski. Koleś podaje od 6 mpg (39l / 100 km) do 9 mpg (26l / 100 km) miasto z częstymi wyzwaniami na światłach. Nie wiem jak Kris odczytał takie wartości ciemno to widzę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie wiem jak Kris odczytał takie wartości ciemno to widzę. :-)

Wiesz, to nie o to chodzi jak odczytał. Po prostu często komputer pokazuje wyniki zupełnie z kosmosu. Jeśli ja miałbym taką sytuację, to po prostu bym zalał benzyny pod korek i sprawdził jeszcze przejechany dystans z GPSem dla pewności.

Chociaż w sumie wierzę gościowi, że jadąc na 6 (w końcu to mechniczna skrzynia) i delikatnie trzymając wciśnięty gaz - by samochód ani przez chwilę nie przyspieszał - uzyskał wynik 10l przy prędkości 80km/h . Pewnie zresetował wtedy licznik i przez jakąś tam chwilę taka wartość może mu się utrzymywała. Na tej zasadzie to mój truck pali 14l przy 70km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie wierzę gościowi, że jadąc na 6 (w końcu to mechniczna skrzynia) i delikatnie trzymając wciśnięty gaz - by samochód ani przez chwilę nie przyspieszał - uzyskał wynik 10l przy prędkości 80km/h . Pewnie zresetował wtedy licznik i przez jakąś tam chwilę taka wartość może mu się utrzymywała. Na tej zasadzie to mój truck pali 14l przy 70km/h

Pamiętasz Paweł, wczoraj przez las asfaltową drogą jak skasowaliśmy kompa, to przez dłuższy czas pokazywał 8l/100km, dopóki gazu nie wcisnąłem.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.