Skocz do zawartości

Dodge Ram 1500 - spalanie na trasie - fakty i mity


jarek10

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze przyjmuje wyjasninia i przyznaje e coraz wiecej bmw jezdzi a za kierownica jakis pulek zujacy gume ipatrzacy z guoim usmiechem na twarzy smutne ale prawdziwe szkoda ze te samochody maja takich wlascicieli.

 

Zgadza sie pomylilem wyraz mialo byc awiec HEMI 2005r.spali wiecej niz 2006r. i tak jakos te 3l/100trafilem moze chociaz teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam

Instalacje mam od tygodnia to jescze za bardzo go nie potestowałem

ale z pierwszych wyliczeń po przejechaniu około 1000 km średnio moge powiedzieć że gazu pali 24,5 l/100 km

natomiast benzyny średnio 15 l/100 km

czyli wynik chyba w normie

a no tak najwazniejsze DODGE RAM 5700 cm 3 HEMI 2008 rok

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalacje mam od tygodnia to jescze za bardzo go nie potestowałem

ale z pierwszych wyliczeń po przejechaniu około 1000 km średnio moge powiedzieć że gazu pali 24,5 l/100 km

natomiast benzyny średnio 15 l/100 km

czyli wynik chyba w normie

a no tak najwazniejsze DODGE RAM 5700 cm 3 HEMI 2008 rok

 

Jeżeli pali Ci średnio benzyny 15l/100km (w co osobiście wątpię - chyba że na trasie :-)

To gazu powinien spalić około 20% więcej. Jeżeli piszesz, że na benie jest 15l/100

a na gazie w porównywalnych warunkach 24/25l/100 - to zdecydowanie pali za dużo gazu...

 

ale jeżeli średnia spalania to 20l/100 (wartość bardziej wiarygodna), to zużycie LPG

na poziomie 25l jest oki :-)

 

Napisz jeszcze coś bliżej o instalacji:

jaki model. jakie redukory i wtryskiwacze, jaka cena ?

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka benzyny pali 15 ale na trasie z olsztyna do opola tak awyszła mi średnia natomiast średnia mieszana to około 17 l/100 km

Co do gazu to na dzisiaj mogę powiedzieć że minimum na zborniku przy spokojnej jeżdzie do 100-110 km/h wuszło mi 20 litrów a max nie przekroczyłem 25l/100 km

co przwda w piatek jade jeszcze wyregulować ten gaz to może się cos zmienić no i jak bym miał pokrywę paki napewno tez by troszkę spadło

Co do instalacji to jak weznę z samochodu te wszystkie papierki to napiszę dokłądnie wiem tylko że sterownik to STAG 300 parowniki mam jakies włoskie i nie poamiętam nazwy wtryskiwaczy

Cena to 4500 zł w Poczesnej koło Częstochowy

Zakładałem u gościa instalacje do Toyoty Tacomy 2,7l i samochodzi przez rok smigał bez żadnych problemów zobaczymy jak będzie z większym silnikiem

Pozdrawiam

Krzysiek

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hejka

Na razie jeszcze jeżdżę na PB, ale powoli paliwko idzie w górę i dojrzewam do

założenia instalki. Mam tylko dylemat co wrzucić :-(

Najprawdopodobniej będzie to Landi Renzo, dwa reduktory IG1,

wtryski białe MEDy (zmielą wszystko i w każdej ilości:-) - butla na pake 150/180 l.

 

No i jeszcze jeden problem ze znalezieniem dobrego instalatora, który tego nie spieprzy.

Ale mam już Firmę na oku - teraz tylko zebrać informacje na jej temat.

 

Oczywiście jak założę - podzielę się informacją

 

pzdr. Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie ;-) Chciałem się dowiedzieć,czy założenie instalacji LGP do Ram'a 1500 5,7 HEMI 2006r. jest opłacalne.Jaką byście mi polecili i gdzie ? Jakiś godny polecenia warsztat ? Trochę się obawiam,bo mam przykre doświadczenia z gazem i nie chciałbym zniszczyć silnika...W prawdzie w moim wysłużonym Pajero była zakładana instalacja starego typu.Nie sekwencyjna,więc teraz być może inaczej to wygląda ;-)

 

A słyszeliście może o jakimś przestawianiu komputera silnika ? Podobno jest to sposób na zmniejszenie spalania.Ponoć Ram w USA jeździ na 91-oktanowej benzynie.W Europie,a zwłaszcza w Polsce na stacjach najmniej to 95 oktanów. Ze względu na to,że mamy lepszą benzynę można tak zmienić ustawienia silnika,żeby nie pobierał jej tyle jak w przypadku 91-oktanowej.Ponoć beż straty mocy.

 

Ta opcja jest dla mnie bardziej ryzykowna od zainstalowania LPG ponieważ nie spotkałem się z nikim kto dokonałby takiej operacji na Dodge'u... :roll: Co o tym sądzicie ?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Instalka założona.

Dałem trochę lepsze komponenty bazowe i jest super.

Spalanie więcej niż zadowalające :-)

Jak na razie brak różnic w osiągach.

 

Instalacja na dwu reduktorach Skorpion GT,

sterownik Stag 300 Plus

Butla 200 litrów na pace (wymiar 1370mm x450mm)

Wtryskiwacze Magic Jet (jeżeli nie wyrobią założę białe MED-y)

Miedż 8mm

 

i to wszystko.....i wielka różnica w cenie tankowania :-)

 

acha jeszcze o spalaniu...

 

- trasa jazda delikatna max 120km/h - około 18l ( średnie wskazanie komputera 15.5 l)

- trasa bardziej dynamicznie do 140/160km/h - 20/22 (na kompie średnio 18.l)

- jazda mieszana (trochę miasta - trasa) 23/25 l (na kompie 21 l)

- miasto korki - częste ruszanie i hamowanie max. do 30l (wskazanie kompa 24l/100)

 

Czyli faktycznie różnica między wskazaniem komputera pokładowego

a faktycznym zużyciem lpg to 15/20% w górę.

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Jarek10,

Czy zabudowałeś butlę ? jeśli tak to wrzuć proszę zdjęcia.

Kusi mnie butla na pace jako ze mało wożę gratów i to sporadycznie. Zastanawiam się jak ją sprytnie zabudować. Jeśli nie znajdę innego wyjścia wrzucam 90L w miejsce koła.

Pozdrawiam !

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam butle 230l na pace. Wchodzi 180-190l. Wystarcza na 700km. POLECAM!!! Niczym nie zabudowałem, mam plandeczke i na nią nie pada, ani jej nie widać. Towary które wożę nie wymagają zabudowy, a na przeglądach jej nie widac, a czego oko nie widzi tego sercu nie żal... :lol:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butle 230l na pace. Wchodzi 180-190l. Wystarcza na 700km. POLECAM!!! Niczym nie zabudowałem, mam plandeczke i na nią nie pada, ani jej nie widać. Towary które wożę nie wymagają zabudowy, a na przeglądach jej nie widac, a czego oko nie widzi tego sercu nie żal... :lol:

Nie żal Ci było miejsca na pace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test.. autostradowo-drogowy..

 

nie przekraczałem 120 kmh, trasa ciut ponad 200km, Poznań - Konin - Poznań

 

zmieściłem się w 20l gazu

 

w zeszłym roku na trasie odcinku Kraków-Kielce przy bardzo spokojnej jeździe, prędkość 100-110km/h , komputer pokazał mi średnie spalanie benzyny 13,4 L/100km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku na trasie odcinku Kraków-Kielce przy bardzo spokojnej jeździe, prędkość 100-110km/h , komputer pokazał mi średnie spalanie benzyny 13,4 L/100km. :)

Nieźle!!! ja przy 90 mam 18 L/100km. I dla mnie spokojna jazda to właśnie 90. A najlepsze wyniki mam przy ok 65 km/h, wtedy komp pokazuje średnią 16. Przy 150 komp pokazuje 30 :roll: , ale jak byłoby w rzeczywistości to nie wiem bo kopmutery oszukują.

Ale za to jak jechałem ostatnio z działki na wsi i wiozłem dodatkowe ponad 700kg spalanie nie wzrosło nawet o litr. Powiem więcej... jakoś tak się zdarzyło, że spalił nawet mniej. To jest właśnie zaleta Heavy Duty. Dużo palą, ale spalanie nie wzrasta drastycznie przy wzroście obciążenia. Podobnie miałem jak wiozłem ok tony cementu. Tyle, że krótki odcinek i musiałem ufać tylko komputerowi. Ale spalanie było zupełnie normalne, jak bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butle 230l na pace. Wchodzi 180-190l. Wystarcza na 700km. POLECAM!!! Niczym nie zabudowałem, mam plandeczke i na nią nie pada, ani jej nie widać. Towary które wożę nie wymagają zabudowy, a na przeglądach jej nie widac, a czego oko nie widzi tego sercu nie żal... :lol:

Nie żal Ci było miejsca na pace?

 

Była to dokładnie przemyślana decyzja i nie żałuje. Jeżdżę już rok czasu z tym LPG i jeszcze nie miałem sytuacji, że zabrakło miejsca. Wożę towar w małych ustawnych paczkach, więc jeśli nawet zabrakło by pare cm2 to zawsze można złożyć z tyłu siedzenia...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no to mam jeszcze jedne

dane odnośnie spalania - tym razem z przyczepką.

 

Trasa: 800km - spokojna jazda max 120 - średnio 90/100km/h

Auto + przyczepa - masa przyczepki około 1800kg

Długość zestawu: prawie 16m

Wrażenia z jazdy - niezapomniane zwłaszcza w ciasnych wąskich zakrętach :-)

 

średnie spalanie LPG: 23l/100km

 

Bardzo dobry wynik wg.mnie :-)

 

poniżej link do zdjęcia zestawu:

 

http://lh3.ggpht.com/_UweUo-Asshg/StLcr66RcoI/AAAAAAAAD5k/QmojeGk0eEg/s800/DSC_2543.JPG

post-106-15323754443276_thumb.jpg

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W związku z dyskusjami na innych tematach o spalaniu Dodge'a, postanowiłem zrobić rzetelny test spalania w swoim Hemi. Zatankowałem pod korek ( dosłownie ) i zrobiłem 100km po czym zatankowałem drugi raz pod korek. Proporcje trasa/miasto były 50/50 , styl jazdy umiarkowanospokojny. W takich warunkach spalił mi 18 l/100km

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o gazie czy o PB? bo jezeli o PB to aby zminimalizowac blad pomiaru najlepiej zrobic np 300km ze wzgledu na to ze po zatankowaniu do pelna jak odczekasz ze 2 godzinki to jeszcze 2 literki wejda:)

 

jak kiedys tankowalem plaskacza do pelna to po 5km jazdy i nocnym postoju wchodzilo 6 litrow ;d

 

a z ciekawosci jakiej pojemnosci masz bak?

Dodge Dakota 2001 4,7 V8

Samurai 1.9D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie o benzynie. Gazu nie da się zatankować pod korek, bo gaz reaguje na temperature otoczenia i taki pomiar byłby niewiarygodny. Poza tym zawór odbija przy innych wartościach na każdej stacji, bo to zależy też od pompy podającej gaz do zbiornika. Jeśli będe robił test spalania gazu to napewno na całej butli będzie bardziej wiarygodne.

a z ciekawosci jakiej pojemnosci masz bak?
Do baku weszło mi 100l beny,a gazu wchodzi mi max 190l.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemi z MDS-em powinien w tych warunkach spalić 16 l benzyny

Ktoś powinien pokusić się o taki sam test z MDSem, bo nie wierzę we wskazania kompa, ale test powinien być rzetelny i pozbawiony checi udowadniania małego spalania z MDSem. Mój pomiar był bardzo dokładny i rzetelny, dokładne spalanie wyniosło 18,03l, dlatego pozwoliłem sobie zaokrąglić do 18. Jesli ktos nie potrafi zrobic 100km z takim samym stylem jazdy to niech nie robi takiego testu.

U mnie zalanie zbiornika pod korek nie konczy sie z chwilą pojawienia się lustra beny, bo przewód doprowadzający się odpowietrza i lustro przez jakis czas bardzo pomału opada, a trwa to "trzy litry", wiec trzeba bardzo mocno wziąc to pod uwage.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.