Jump to content
kow

zamek szyfrowy w drzwiach

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktoś by mi objasnił jak korzystać z zamka szyfrowego w drzwiach , mam lincolna lt czyli prawie f150 a moja wiedza o nim jest słaba , może ktoś ma instrukcje po polsku do efki .

Przeczytalem instrukcje :) , generalnie ten wóż dla mnie jest jak nowa kobieta , same zagadki, aby urochomić zamek trzeba miec kod fabryczny , tylko gdzie go poszukiwać :-D jak sami wiecie ford serwis w u nas jest do niczego a na licolna to juz do bani, radio też niby wszystko ma a nie ma , wg.instr. udać sie do dilera i przeprogramować , szkoda że nikt nie zajmuje się zawodowo i kompleksowo tymi autami .

Przeczytalem instrukcje :) , generalnie ten wóż dla mnie jest jak nowa kobieta , same zagadki, aby urochomić zamek trzeba miec kod fabryczny , tylko gdzie go poszukiwać :-D

Taki kod pierwszy właściciel dostaje z salonu na "dekdurce" o rozmiarach karty kredytowej.

Pozdro

Nie wiem czy pomogę ale ja sobie poradziłem w ten sposób: znajomy co ma też F150 powiedział mi , aby zerknąć (głęboko) pod kolumnę kierownicy. Tam powinna być naklejka z kodem (fabryczny). Wciskamy wówczas razem pierwszą i ostatnią cyfrę na zamku (powinny zapalić się światełka) , wklepujemy kod spod naklejki (czasem trzeba 2 razy , bo u mnie nie zawsze łapie) i po wszystkim. Jeżeli nikt nie zmienił kodu na swój powinno być ok. Muszę przyznać , że jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

powiem wam ze mam ten fabryczny kod ale za cholere nie wiem jak sie mam do tego zabrac i jak to dziala. Na kazdym klawiszu sa 2 cyfry i niewiem, bo instrukcji brak :-(

Explorer Sport Trac 2008 powiadasz... Podeślij jakiegoś maila na priv (najlepiej z numerem VIN) to na gwiazdkę dostaniesz całą instrukcję ;-)

A na razie proszę bardzo:

post-158-15323755892969_thumb.jpg

post-158-15323755893528_thumb.jpg

a masz cos takiego do efa150?

VIN Twojego auta już mam :mrgreen: Poproszę jakiegoś maila na priv to poszukam jeszcze w mikołajowym worku :kasztan:

EDIT:

Poszło. Opis zamka masz na stronach 140-141 ;-)

Wzajemnie najlepszego w Nowym Roku i pociechy z eFa :-D

Mam w Ex'ie 06 i Efie 04 zamki kodowe - obydwa odblokowałem nr. seryjnym kompa lub imobilaizera (5 cyfr) przeprogramowałem na własny kod ale te fabryczne są nadrzędne i zawsze można z nich skorzystać jak się zapomni tego nowego .

Numery seryjne odczytałem w ASO bo moi kumple mieli za słabe oprogramowanie (podstawowe).

A jeśli chodzi o instrukcje to jakieś 5min. w goglach (google) trzeba posiedzieć.

...A jeśli chodzi o instrukcje to jakieś 5min. w goglach (google) trzeba posiedzieć....

Nie trzeba nawet w Google. Wystarczy na naszym forum dobrze poszukać :kasztan:

Ale mam dziś dobry humor i lubię pomagać tym co jeżdżą niebieskim jajkiem :mrgreen:

W dniu 1.07.2011 o 14:22, kow napisał:

Przeczytalem instrukcje 🙂 , generalnie ten wóż dla mnie jest jak nowa kobieta , same zagadki, aby urochomić zamek trzeba miec kod fabryczny , tylko gdzie go poszukiwać 😄 jak sami wiecie ford serwis w u nas jest do niczego a na licolna to juz do bani, radio też niby wszystko ma a nie ma , wg.instr. udać sie do dilera i przeprogramować , szkoda że nikt nie zajmuje się zawodowo i kompleksowo tymi autami .

Jaki rocznik tej Fki?