Skocz do zawartości

Firmy pośredniczące zakup pick-up'a w USA


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Wiem, że temat był już poruszany, ale nie mogę go jakoś znalezć :).

Wybieram się w lutym na miesiąc na wschodnie wybrzeże USA, bilety mamy już kupione i jak zapewne się domyślacie, korci mnie ściągnąć na własną rękę Ram'a 1500 od 2010r. Do tego czasu chciałbym sprzedać mojego obecnego Ram'a o ile jest to w PL w ogóle możliwe, patrząc na ogłoszenia w których cały czas powtarzają się te same samochody.

Czy jest możliwy zakup samochodu przeze mnie w U.S. i wysłanie go promem do Niemiec ?.

Jeśli obywatel z UE nie może kupić samochodu w USA to z jaką firmą najlepiej pośredniczącą współpracować??? Może któryś z kolegów nabył w ten sposób swojego truck'a ???

 

Podaje przykładowy link : Crew Cab

 

http://www.autotrader.com/fyc/vdp.jsp?ct=u&car_id=291693462&dealer_id=67800&car_year=2009&systime=&doors=Four+Door&model=RAM1504WD&search_lang=en&start_year=2009&body_style=TRUCKS&keywordsfyc=&keywordsrep=&highlightFirstMakeModel=&search_type=used&distance=0&min_price=&rdm=1308684703188&drive=4+wheel+drive&marketZipError=false&advanced=y&fuel=&keywords_display=&sownerid=614728&lastBeginningStartYear=1981&end_year=2012&showZipError=n&make2=&certified=&feature9=navigation&engine=&dma=MIAMI-FT_LAUDERDALE_MI&page_location=findacar%3A%3Aispsearchform&body_code=32&transmission=&default_sort=priceASC&max_mileage=30000&color=&address=33122&sort_type=priceASC&max_price=&make=DODGE&seller_type=b&num_records=25&cardist=1155&standard=false

 

Quad Cab

http://www.autotrader.com/fyc/vdp.jsp?ct=u&car_id=300034727&dealer_id=73026&car_year=2010&doors=Four+Door&model=RAM1504WD&pager.offset=25&search_lang=en&start_year=2009&body_style=TRUCKS&search_type=used&distance=0&drive=4+wheel+drive&rdm=1308684703188&marketZipError=false&advanced=y&sownerid=614728&lastBeginningStartYear=1981&end_year=2012&showZipError=n&feature9=navigation&dma=MIAMI-FT_LAUDERDALE_MI&page_location=findacar%3A%3Aispsearchform&body_code=32&first_record=26&default_sort=priceASC&max_mileage=30000&address=33122&sort_type=priceASC&make=DODGE&num_records=25&seller_type=b&cardist=1054&standard=false&rdpage=thumb

 

Wersja Crew Cab jest dłuższa od Quad Cab, czy po prostu ma krótszą pakę ??

 

Zakładam ten temat zupełnie bez emocji, może uda mi się sprzedać mojego i kupię coś w USA, albo będę jezdził obecnym, jeszcze przez parę dobrych lat.

Jedyna opcją zakupu truck'a w Stanach jest osobisty wybór i odbiór samochodu.

Jest w moim mieście salon www.mustang.net.pl , który jest w stanie ściągnąć jakiekolwiek auto z USA, jeszcze z nimi nie rozmawiałem o takiej opcji kupna. Czekam na Wasze opinie czy jest sens się za to zabierać, czy też nie kupić Ram'a np na www.mobile.de, kilkaset kilometrów od domu.

 

Pozdrawiam

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja swojego 2 generacji CTD kupiłem od sprzedawcy nowych pick-upów w Belgii. Zostawił go ktoś w rozliczeniu za nowego.

Właściciel, Marokańczyk, ma paredziesiąt RAM-ów i Fordów na placu.

Jest to kawałek za Antwerpią.

Handiricars.be

Ja odniosłem pozytywne wrażenie.

Pracuje tam chłopak z Polski, potwierdził po cichu, że mój nabytek był przyprowadzony w rozliczeniu i stał spokojnie w pokrzywach bez żadnego "upgrejdu".

pzdr kj

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pytałem dilera - quad i crew mają tą samą długość, crew ma mniejszą pakę.

 

A to ja mam pytanie: przy kupnie nowego auta z salonu w DE (bo widzę dużo moich Longhornów już na miejscu) - jakie opłaty w Polsce trzeba doliczyć? Jeszcze cła, podatki itp? Nowe auto w niemczech wydaje się lepszą opcją niż ściąganie ze stanów. W DE raczej będą miały prędkość w KPH, pewnie przystosowane lampy do europejskich i przede wszystkim, można podskoczyć do Munichu czy Hamburga i obejrzeć. Czasowo też lepiej wychodzi.

Przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W DE raczej będą miały prędkość w KPH, pewnie przystosowane lampy do europejskich ...

Wcale nie jest to regułą. Prędkościomierz w km/h mają tylko wersje kanadyjskie. Jeśli chodzi o światła to Niemcy (i inne państwa w Europie) czasem przerabiają kierunki i na pewno dodają przeciwmgielne. Przodu natomiast nikt poza Polską nie rzeźbi jeśli nie możliwości zamiany na oryginalny reflektor asymetryczny (a nie ma) - zostaje symetryczny.

Swoją drogą cały czas się nie mogę nadziwić Amerykanom, że nie zrobią wersji EU. W końcu jednak jest trochę miłośników tych samochodów na starym kontynencie...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Crew Cab jest dłuższa od Quad Cab, czy po prostu ma krótszą pakę ??

 

 

Crew Cab ma mniejszą pakę, kosztem większej kabiny. I pewnie w urzędzie celnym jest osobowym i dochodzi akcyza.

 

quad 6,4ft bed

crew 5,6ft bed

 

http://www.edmunds.com/car-comparisons/?veh1=101349677|quad-cab&veh2=101349695|crew-cab&show=0|1|2|3|4|5|6|7|8&comparatorId=1274993

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja swojego 2 generacji CTD kupiłem od sprzedawcy nowych pick-upów w Belgii. Zostawił go ktoś w rozliczeniu za nowego.

Właściciel, Marokańczyk, ma paredziesiąt RAM-ów i Fordów na placu.

Jest to kawałek za Antwerpią.

Handiricars.be

Ja odniosłem pozytywne wrażenie.

Pracuje tam chłopak z Polski, potwierdził po cichu, że mój nabytek był przyprowadzony w rozliczeniu i stał spokojnie w pokrzywach bez żadnego "upgrejdu".

pzdr kj

 

czy to jest sklad celny , i trzeba dodac do ceny pozostale skaldniki ? ( vat , clo itp )

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://home.automobile.it/homepage/veicoli-fioravantimotors.html

 

 

Ten sprzedawca z Włoch ma dużo truck'ów z USA. Ceny atrakcyjne, tylko pytanie co do nich należy doliczyć. Mam rozumieć, biorąc Quad Cab'a nie płacę akcyzy bo jest to samochód ciężarowy w rozumieniu Urzędu Celnego ??.

Jeśli do tych cen nie będą dochodziły jakieś wysokie opłaty to opłaca się kupić Ram'a u sąsiadów z Italii.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprowadzając nowego Ram'a z Włoch w wersji Crew Cab płacę akcyzę 19%, czyli mniej więcej 15.000 zł ???. Quad Cab to ciężarówka wedle przepisów Urzędu Celnego i akcyzy nie płacę tak ??.

Jesteście pewni, że Crew jest traktowany jako osobówka ???. Przecież ma wyrazna barierę pomiędzy częścią załadunkową a siedzącą. Rozumie np Chevrolet'a Avalanche'a, który ma zespoloną bryłę, ale Ram to typowy samochód roboczy. A to, że ma trochę więcej miejsca na nogi z tyłu to nie zmienia tego faktu.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do avalanche to jest to ciężarówka czyli bez akcyzy, co prawda gość od którego go kupowałem sprowadził go jako osobowy (gość dostał auto w prezencie od dzieci z usa i wyglądał że się nie znał na tym) ale potem dałem to do rzeczoznawcy i mam wbite jak byk ciężarowo uniwersalny czy jakoś tak i normalnie podchodzi pod vat7

CHEVROLET AVALANCHE 2003 5,3 4X4

 

 

 

-MYŚLENIE NIE BOLI, ALE WYMAGA WYSIŁKU-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.