Skocz do zawartości

Pytanie serwisowe


Arti_D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie, co ile się wymienia olej w silniku, mostach, w skrzyni w ramie z 2010 z Hemi. Czy jakieś jeszcze są czynności serwisowe o których powinno się wiedzieć? Może to laickie pytanie ale jestem nowy i jeszcze nie poznałem forum gdzie co jest i jak? Czy nie ma problemu z zakupem cześci takich jak wycieraczki i gdzie są sklepy z częściami do ramów na terenie Warszawy lub jakieś internetowe sklepy specjalizujące się w ramach.

 

Pozdrawiam Arti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie, co ile się wymienia...

 

Zakładam, że chodzi o model 1500.

 

Olej w silniku - 5W20 - 6,6 litra - co 10tkm lub co 6 miesięcy

Olej w skrzyni z filtrem - MOPAR ATF+4 - po 100tkm lub po 60 miesiącach jeśli pojazd jest używany przez policję, taxi, flotę, do odśnieżania, do częstego holowania przyczep. W wypadku normalnej eksploatacji po 200tkm lub 120 miesiącach

Olej w skrzyni rozdzielczej - MOPAR ATF+4 (w przypadku skrzyni NVG246 - MOPAR NVG246) - wymiana co 100tkm lub co 60 miesięcy jeśli pojazd jest używany przez policję, taxi, flotę, do odśnieżania, do częstego holowania przyczep. W pozostałych przypadkach kontrola.

Przedni most - GL-5 SAE 75W-90 - wymiana co 30tkm lub co 18 miesięcy jeśli pojazd jest używany przez policję, taxi, flotę, do odśnieżania, do częstego holowania przyczep. W pozostałych przypadkach kontrola co 10 tkm lub co 6 miesięcy.

Tylny most - MOPAR SAE 75W-140 plus dodatek do LSD MOPAR Limited Slip Additive 118ml - wymiana co 30tkm lub co 18 miesięcy jeśli pojazd jest używany przez policję, taxi, flotę, do odśnieżania, do częstego holowania przyczep. W pozostałych przypadkach kontrola co 10tkm lub co 6 miesięcy.

Świece zapłonowe - LZFR5C-11 - co 50tkm lub co 30 miesięcy.

Smarowanie przedniego wału napędowego - co 10tkm lub co 6 miesięcy.

 

Z ciekawszych rzeczy chyba tyle, reszta jak w większości samochodów.

Dane pochodzą z instrukcji obsługi modelu 1500 na 2010 rok.

UWAGA - modele 2500/3500 (HD) z tym silnikiem mają zalecany olej 5W30

 

A teraz zapraszam ładnie do powitalni i przedstawienie się pozostałym czytelnikom forum ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytaj forum kolego, są tematy gdzie masz odpowiedź na swoje pytanie. :pala:

Mamy tutaj kolegę forumowego który będzie chyba zawsze polecany, mam na myśli oczywiście Dareckiego. On serwisuje mojego praktycznie od samego początku i nie zamieniłbym go na żadne ASO.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.