Skocz do zawartości

z clem, bez cla - OT


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Przesłała Ci kiedys coś dużego i przeszło bez cła?

Wysyla jako prezent,wolno.

To nie temat na forum.

... a dlaczego nie, Janek nie pękaj ;-) ale nie zmuszam nie chcesz to nie pisz, wiem o co chodzi. Ja jednak napiszę, jako prezent nie można wysyłać gabarytów i części samochodowych, dlatego czasem ludziska ;-) małe części pakują w czarne paczki i deklarują jako prezent, a z ust celnika usłyszałem takie zdanie: "Proszę Pana, każdy kombinuje, ale trzeba znać umiar. Jeśli zaniży Pan wartość o 20% to ja i tak tego nie sprawdzę, bo zawsze jest jakaś tolerancja cenowa, ale jeśli zrobi Pan tak jak już miałem w tej pracy nie raz, że silnik V8 deklaruje Pan jako prezent za 40$ to nigdy to nie przejdzie."

Maksymalna wartość prsentu to chyba 40$.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
RE: Prezent z USA - cło

Od pewnej wartosci przesylki niekomercyjne podlegaja ocleniu, jak i opodatkowaniu podatkiem VAT. Twoj znajomy musial podac na deklaracji celnej wartosc prezentu. Przesylki ponizej 150 euro nie podlegaja ocleniu, ale ten limit wynosi bodajze 22 euro w przypadku VAT-u. Zatem jezeli Twoj znajomy podal na deklaracji wartosc powyzej ~$35, to przesylka zostala opodatkowana VAT-em. Co smieszniejsze, podatek VAT placi sie rowniez od kosztow przesylki, wiec jezeli Twoj znajomy zaplacil za przesylke duzo, Ty od tego placisz VAT.

http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/203915-prezent-z-usa-clo.html

 

Co do pekania - ma nadzieje,ze kiedys bedziemy mogli to zweryfikowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co do pekania - ma nadzieje,ze kiedys bedziemy mogli to zweryfikowac .
Co miałes na mysli, bo nie zrozumiałem?

Ze moze kiedys sprawdzimy czy naprawde pekam.

 

 

Jesli chodzi o cło i Vat to prawo mówi co mówi a celnik decyduje.

Dalsza rozmowa jest zbedna.

Nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza rozmowa jest zbedna.

Nic nie da.

Dlaczego nie da? Jesli ja płace cło mimo deklaracji prezentu, bo tez mam kumpla w US to po prostu chciałbym wiedziec gdzie tkwi haczyk, czemu ja płace, a ty nie. Nie zamierzam wpierac Ci, ze czarne jest białe i na odwrót, bo widocznie mamy inne doswiadczenia z UC, ale czemu tak jest?
Ze moze kiedys sprawdzimy czy naprawde pekam.

Nadal nie wiem co miałes na mysli i w jaki sposób zrozumiałes mój post, bo mam wrazenie, ze sie zajezyłes, a ja nie wiem czemu? Niby jak mielibysmy sie sprawdzic?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dalsza rozmowa jest zbedna.

Nic nie da.

Dlaczego nie da? Jesli ja płace cło mimo deklaracji prezentu, bo tez mam kumpla w US to po prostu chciałbym wiedziec gdzie tkwi haczyk, czemu ja płace, a ty nie. Nie zamierzam wpierac Ci, ze czarne jest białe i na odwrót, bo widocznie mamy inne doswiadczenia z UC, ale czemu tak jest?

Nie wiem czemu.

 

Ze moze kiedys sprawdzimy czy naprawde pekam.

Nadal nie wiem co miałes na mysli i w jaki sposób zrozumiałes mój post, bo mam wrazenie, ze sie zajezyłes, a ja nie wiem czemu? Niby jak mielibysmy sie sprawdzic?

Skoczyc na gumie? :D

zapieprzac 300 km/h na moto?

czy cos w tym typie zum beispiel :mrgreen:

 

A na razie piwo mozna wypic.

 

No

:mrgreen:

 

Jak mowi klasyk z jeep.orga mykelo .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczyc na gumie? :D

zapieprzac 300 km/h na moto?

czy cos w tym typie zum beispiel

No to mnie masz na widelcu, bo na gumie nie dam rady, bo mam lęk wysokości, na moto zapierdzielałem 260km/h najszybciej i miałem wrażenie, że mam mokro w gaciach, ale browara się nie pękam.

Mam jednak taki charakter, że lubię się pchać w rywalizację, a wtedy daję z siebie wszystko ile jestem z siebie w stanie wykrzesać, nie zawsze wygrywam, ale raczej również nie pękam, no chyba, że coś przerośnie moją sprawność fizyczną. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.