Skocz do zawartości

Opony do 2500


Misiek69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Oświećcie mnie jak duże opony bezpiecznie i bez przeróbek mogę założyć na moje felgi w Gumisiu??

Dla ułatwienia podam, że felgi mają 17" a mosty to Dana60 z przodka i Dana70 z tyłu. Gumiś podniesiony jest jakieś 3", więc nie powinno być problemu ze zmieszczeniem dużych kółek.

Przeszło mi przez głowę 35, lub 37". Myślę, że to rozsądny i wypośrodkowany rozmiar. Mam rację???

Jaki to byłby rozmiar opon????

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

33" stock 4x4

35" 2 or 3 inches of lift

36" 5 inches of lift

37" 7 or 8 inches of lift

38x12.50 8 inches of lift

38x15.50 10 inches of lift

39" 10-12 inches of lift

40" 12-13 inches of lift

42" 15 inches of lift

44" 18 inches of lift

 

dodaj do tego ok 2" bo seryjny HD jest wyższy od półtonówki.

 

Jaki to byłby rozmiar opon????
Co masz na myśli Misiek? Przeliczniik na nasze?

http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html#opony

 

Btw , na oko widzę, że 37 nie wejdzie. Upewnij się czy aby na pewno masz lift 3". Mi też się wydawało, że mam lift i okazało się że HD seryjnie jest taki wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek69, zobacz to: http://www.cumminsforum.com/forum/tires-wheels-forum/94718-stock-w-big-meat.html

Ja też mam w planie wymianę obuwia.

 

fajnie wyglada , ale wspolczuje Wam pozniej " pływania " w koleinach na drodze , a z pewnoscia tak bedzie ;-)

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek69, zobacz to: http://www.cumminsforum.com/forum/tires-wheels-forum/94718-stock-w-big-meat.html

Ja też mam w planie wymianę obuwia.

 

fajnie wyglada , ale wspolczuje Wam pozniej " pływania " w koleinach na drodze , a z pewnoscia tak bedzie ;-)

 

nie ma tragedii da się normalnie śmigać jest inaczej ale bez kataklizmu .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał_CTD, zdecydowanie do Twojego Rama brałbym rozmiar 35x12.5, jeżeli nie stanowi to dla Ciebie problemu to przy takim rozmiarze opon wskazane by było podnieść rama o jakieś 2" i zastosować dystanse. Cooper S/T to oponka z bardziej agresywniejszym bieżnikiem niż Goodriche. Przy MegaCabie i oponach 35X12.5R17 Ramik prezentowałby się najsłuszniej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem, że opona musi wejść bez liftu. Podobno 35-tki wchodzą bez większych problemów do stockowego zawieszenia i felg (są i przypadki upchnięcia 37-ki), ale ze względu na to, że cena wydaje się być atrakcyjna i opony będą u mnie jutro wybrałem 33x12,5x17.

Dziękuje za podpowiedzi i pochwalę się efektami ;-)

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam rozmiar 35X12.5R17 i jedyną bolączką jest to, że przy większych skrętach ociera o wahacze, także mimo tego, że wybrałeś opony o 2" mniejsze to zapewne spotka Cie to samo gdyż szerokość jest taka sama, inne felgi z innym osadzeniem lub dystanse załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także mimo tego, że wybrałeś opony o 2" mniejsze to zapewne spotka Cie to samo gdyż szerokość jest taka sama
no nie tak do konca... ;-)

Akurat przy oznaczeniu calowym szerokosc faktycznie jest taka sama (inaczej niz przy metrycznym, gdzie druga cyfra oznacza profil opony w procentach) - w tym przypadku 12.5 cala. Natomiast czy bedzie ocierac to juz inna sprawa bo najszerszy punkt opony wypadnie w nieco innym miejscu niz przy 35 calach.

 

ps. przepraszam za brak polskich znakow ale padl mi laptop i korzystam z goscinnego kompa ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale szerokosc jest stala zarowno w oznaczeniach metrycznych jak i calowych, roznic sie beda tylko oznaczenia profilu w metrycznych i srednicy w calowych :roll:

Oczywiscie masz racje ;-) Mnie wlasnie chodzilo o oznaczenia na oponie, ze przy calowych jest to faktyczny wymiar szerokosci w calach, zas przy metrycznych jest to profil czyli wysokosc opony podana w procentach szerokosci :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

35X12.50R17 - bez żadnego liftowania 100% wysokość stock, weszło bez problemu, musiałem jedynie cofnąć chromowne progi boczne, jedyny problem to trze opona o wahacze przy maksymalnych skrętach dlatego niedługo pojawią się jeszcze dystanse, czekam jeszcze na druciarski lift kit 2" aby mieć trochę wolnej przestrzeni od oponki : )

rt272373.jpg

rt272381.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda nieźle, ale jak dasz mu dystanse i mały lifcik to już będzie wyglądał bajecznie.

Ogladam tak te Twoje fotki i stwierdzam, że montera LPG w Twoim aucie to bym za jajca powiesił za zpapranie błotnika w tym miejscu... :-?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Jeepach przy zmianie opon Darecki zakładał mi ograniczniki skrętu - właśnie, żeby nie tarło. Tracisz minimalnie na promieniu skrętu, ale nie wkładasz dystansów. Osobiście nie mam przekonania do dystansów.

 

 

a wygląda miodzio :)22

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam do kupienia (w bardzo dobrej cenie) komplet BF Goodrich AT w rozmiarze 295/75/16. Jednak gość od opon mówi mi, że nie wejdą do mnie. Wg tego co mi pisaliście powinny wejść. Jak myślicie?? Zamawiać???

Nówki sztuki po 500zyli. Chyba tanio, nie uważacie?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek69, kupowałeś już podliftowanego HD ? Przeliczając rozmiar metryczny na calowy to wychodzi 33X11.5 R16, do stockowej III gen 35" wchodzi bez problemu, więc myślę, że i do II gen wejdzie ten sam rozmiar bo w sumie czym obie generacje się różnią jeśli chodzi o wysokość zawieszenia. Rozmiar o 2 cale mniejszy od 35" myślę, że wejdzie bez problemu, uważam, że i nawet z szerokością nie będzie problemów tzn, o nic opona nie będzie zaczepiać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! On ma 4"lift z tyłu a na przód już chyba poprzedniemu właścicielowi nie stało kasy :-( . Zaryzykuję i kupię te oponki. Najwyżej potem się będę martwił. :-) Uważam, że cena jest atrakcyjna i myślę, że nie będę żałował. Blacksmoke! a jak jest u Ciebie? Pamiętam, że Twoje trochę obcierały, jaki jest rozmiar opon w Twoim Ramie?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator
Mam do kupienia (w bardzo dobrej cenie) komplet BF Goodrich AT w rozmiarze 295/75/16. Jednak gość od opon mówi mi, że nie wejdą do mnie. Wg tego co mi pisaliście powinny wejść. Jak myślicie?? Zamawiać???

Nówki sztuki po 500zyli. Chyba tanio, nie uważacie?

 

 

Misiek gdzie kupowałeś te opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie aktualne, ale jak będę teraz zakładał lifta, to może pogonię Ci moje. Jak chcesz to dowiem się teraz za ile wyjmę nówki.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.