Jump to content

Bezpieczniki RAM

Sebastian O.
 Share

Recommended Posts

• Administrators

Mam pytanie do właścicieli ramików po 2005 rokiem produkcji

Czy bezpieczniki zanjadują się tylko pod maska czy może gdzieś jeszcze w kabinie?

dziś przestał mi działac kierunkowskaz lewy, słysze jak tyka przekażnik ale kierunkowzkazy się nie palą :-(

moze miał juz kotoś taki przypadek,

• 1 month later...
mam juz kierunkowskaz :-D , byłem na diagnostyce w serwisie Jeepa, wykasowali mi błędy,

ponoć były choć sprawdzał mi ktoś inny wcześniej i nie było , tak czy owak 220 netto i światła kierunkowskazu już mam.

Zdarli strasznie i pewnie nie byli w stanie powiedziec skąd się ten błąd wziął...?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Guest Anonymous

We Wrocku w serwisie wzięli ode mnie 250zł za podłączenie do kompa , które nie wiem czemu miało służyć. Prwdopodobnie jakis paproch był w układzie paliwowym bo na moment podczas jazdy przestał podawac tyle paliwa ile powinien.

Oczywiście nic nie wiedzieli i nawet nie widzieli takiego samochodu, pomijam, że kłócił się gość ze mną że to silnik hemi :-D jest u mnie, potem gość przyznał, że nie wiedział nawet o istnieniu takiego silnika.

Oszuści!!!!! Facet powiedział że podłączenie kompa kosztuje 200zł. Potem powtórzył że faktycznie 200. a jak miałem płacić i zapytałem, czy płacę tak jak się umówiłem , czyli 200zł, to on na to:"tak......netto" :evil:

H im w D !!!!! :pala: :pala: :evil: :evil:

• 1 year later...

Wszystkie Ramy po 2006 roku mają takie ustrojstwo, które nazywa się TIPM (Totally Integrated Power Module). Ten moduł odpowiada za załączanie większości urządzeni elektrycznych. W przypadku kierunkowskazów moduł ten mierzy prąd płynący do żarówki. Jeżeli pobór prądu przekroczy 16A dany obwód zostaje odłączony i zapisany jest błąd. Niestety są to błędy, które widoczne są tylko przy pomocy skanera, który potrafi komunikować się po magistrali CAN C, wiec w zasadzie da się to zrobić tylko w ASO. Uwaga przy podpinaniu gniazdka przyczepy pod tylne lampy - łatwo przekroczyć 16A!

• Administrators

tak myślałem, dzieki za info.

Lewy kierunkowskaz znowu mi wysiadł.

Jakis czas temu psy pogryzły mi instalacje haka, jade se spokojne wrzucam kierunek w lewo i tu nagle jeden gong i koniec. Widocznie zrobiło sie jakieś zwarcie.

Instalacji haka nie mam na przekaznikach, musze to zmienic i mam nadzieje że wszystko bedzie ok.