Skocz do zawartości

Bezpieczniki RAM


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Mam pytanie do właścicieli ramików po 2005 rokiem produkcji

 

Czy bezpieczniki zanjadują się tylko pod maska czy może gdzieś jeszcze w kabinie?

 

dziś przestał mi działac kierunkowskaz lewy, słysze jak tyka przekażnik ale kierunkowzkazy się nie palą :-(

 

moze miał juz kotoś taki przypadek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Zakładam, ze zarówke sprawdziles, bo to jest oczywiste. Sadze jednak, ze problem nie tkwi w bezpieczniku, bo przekaznik chyba by nie dzialal... ale to jest domniemanie...

 

żarówki sprawdzone, bezpiecznika nie znalazłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

mam juz kierunkowskaz :-D , byłem na diagnostyce w serwisie Jeepa, wykasowali mi błędy,

ponoć były choć sprawdzał mi ktoś inny wcześniej i nie było , tak czy owak 220 netto i światła kierunkowskazu już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz kierunkowskaz :-D , byłem na diagnostyce w serwisie Jeepa, wykasowali mi błędy,

ponoć były choć sprawdzał mi ktoś inny wcześniej i nie było , tak czy owak 220 netto i światła kierunkowskazu już mam.

Zdarli strasznie i pewnie nie byli w stanie powiedziec skąd się ten błąd wziął...?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku w serwisie wzięli ode mnie 250zł za podłączenie do kompa , które nie wiem czemu miało służyć. Prwdopodobnie jakis paproch był w układzie paliwowym bo na moment podczas jazdy przestał podawac tyle paliwa ile powinien.

Oczywiście nic nie wiedzieli i nawet nie widzieli takiego samochodu, pomijam, że kłócił się gość ze mną że to silnik hemi :-D jest u mnie, potem gość przyznał, że nie wiedział nawet o istnieniu takiego silnika.

Oszuści!!!!! Facet powiedział że podłączenie kompa kosztuje 200zł. Potem powtórzył że faktycznie 200. a jak miałem płacić i zapytałem, czy płacę tak jak się umówiłem , czyli 200zł, to on na to:"tak......netto" :evil:

H im w D !!!!! :pala: :pala: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wszystkie Ramy po 2006 roku mają takie ustrojstwo, które nazywa się TIPM (Totally Integrated Power Module). Ten moduł odpowiada za załączanie większości urządzeni elektrycznych. W przypadku kierunkowskazów moduł ten mierzy prąd płynący do żarówki. Jeżeli pobór prądu przekroczy 16A dany obwód zostaje odłączony i zapisany jest błąd. Niestety są to błędy, które widoczne są tylko przy pomocy skanera, który potrafi komunikować się po magistrali CAN C, wiec w zasadzie da się to zrobić tylko w ASO. Uwaga przy podpinaniu gniazdka przyczepy pod tylne lampy - łatwo przekroczyć 16A!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

tak myślałem, dzieki za info.

 

Lewy kierunkowskaz znowu mi wysiadł.

 

Jakis czas temu psy pogryzły mi instalacje haka, jade se spokojne wrzucam kierunek w lewo i tu nagle jeden gong i koniec. Widocznie zrobiło sie jakieś zwarcie.

 

Instalacji haka nie mam na przekaznikach, musze to zmienic i mam nadzieje że wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.