Jump to content

Ford Focus Courier - nowy pomysł Forda


Mecenas

688 views

Ford robi kompletną rewolucję w gamie modelowej. Znikną znane dotychczas modele, a w ich miejsce wejdą zupełnie nowe pomysły. Najnowsze doniesienia z USA mówią kompaktowym pickupie na bazie Forda Focusa.

 

 

 

Jakiś czas temu amerykański producent zapowiedział rezygnację z sedanów i małych samochodów na rzecz m.in. bardziej perspektywicznych crossoverów. Jednak nie dojdzie tylko do zmniejszania się gamy. Jakiś czas temu Ford złożył wniosek o rejestrację nazwy towarowej „Courier”.

Przedstawiciele amerykańskiej marki oficjalnie zaprzeczyli doniesieniom na temat nowego pickupa, ale to żadne zaskoczenie. Nowy samochód mógłby się wpasować w gamie modelowej poniżej oferowanego dotychczas Forda Rangera. Ford Courier to dobrze znany model oferowany przez długie lata w wybranych krajach Ameryki Łacińskiej. Stary model pracował na płycie podłogowej Forda Fiesty, a najnowsze źródła donoszą, że bazą dla nowego będzie podwozie aktualnego Focusa.

 

Ford Focus Pickup (render)


Nowe wcielenie Forda Couriera może być zasilane turbodoładowanym silnikiem 1.5 o mocy 150 lub 180 KM. To oznacza, że na liście wyposażenia pojawi się 8-biegowa skrzynia automatyczna. Jednak napęd na cztery koła raczej nie wchodzi w rachubę.
 

Kiedy kilka miesięcy temu Ford zapowiedział rezygnację z takich modeli jak Fusion, Fiesta czy Taurus – wszyscy z niedowierzaniem przecierali oczy. Teraz pozostaje czekać, kiedy zupełnie nowe samochody ze wspomnianych wcześniej, popularnych segmentów pojawią się na rynku.

 

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


 • Similar Content

  • By kemad
   Dzień dobry!
    
   To mój pierwszy post więc jeżeli wybrałem zły dział poproszę moderatora o przeniesienie wątku do właściwego działu zamiast 'KOSZ' 🙂
    
   ___
    
   Chcę zakupić Forda F150 z mojego, 1989 rocznika.
    
   Mam już jeden zabytek więc nie boję się włożyć w niego trochę grosza, na otomoto działa firma która ogarnia starsza Amerykańce i mają obecnie dwa w ofercie.
   Nie wiem czy mogę reklamować sprzedającego i wstawiać linki z otomoto więc kto chętny niech poszuka sam .. 😮
    
   Auta są w podobnym stanie, jeżdżące i myślę, że do podobnego wkładu finansowego.
   To, co mnie trapi to silniki.
   Jeden ma 5.0 drugi 5.8 oba V8
   Pierwszy ma Fordowski kod "302 5.0 V8" a drugi to "351 5.8 V8"
    
   Spalanie i moc nie są dla mnie kluczowe, chciałbym aby samochód został ze mną na na prawdę długie lata więc pytam Was, jako ekspertów, który z tych silników będzie mi dłużej służył 🙂
    
    
   Z góry dziękuję za pomoc 🙂
   F150 5.0.webp F150 5.8.webp


×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.