Skocz do zawartości

Opony zimowe do Rama'a 2006 hemi Quad Cab


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

 

Obecnie jeżdzę na 20 calowych chromowanych felgach, opony 305/50/20. Bieżnik ma oznaczenie M + S czyli w rozumieniu są z przeznaczeniem na śnieg i błoto (mud,snow).

Jestem rozdarty, zdrowy rozsądek podpowiada mi, że na tak szerokich oponach trakcja nie będzie idealna. Zastanawiam się nad felgami około 17 cali i oponami 246 bądz 275 szerokości.

Z drugiej strony Ram jest samochodem na tyle ciężkim, ma napęd 4x4, w ciężki teren nie będę się wybierał, jak już to tylko płaskie drogi polne i zastanawiam się czy nie spróbować obecnych opon w zimę.

Druga sprawa to dostępność felg na allegro. Ciężko znalezć komplet oryginalnych felg, o imporcie z U.S. nie myślę ze względu na wagę i gabaryty przesyłki. Gdzie szukać tego typu częśći ??.

 

Proszę Was o subiektywne opinie. Być może ktoś z forum przerabiał już ten temat.

 

 

Serdecznie pozdrawiam !!

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, przez zimę przejeździłem na 265/70/R17 Cooper Discoverer M + S, z tego co się orientuje znana firma ZUZCAR posiada felgi do 1500 na 5 śrub 17" zbyt piękne one nie są ale w/w oponki w zimie sprawowałyby się świetnie, nie testowałem innych ale moja opinia jest na plus. Logika jest taka im węższa opona tym lepsza trakcja W ZIMIE, na rajdach WRC w zimie używają jak najwęższych opon są naprawdę wąziutkie więc na pewno coś jest jeśli chodzi o wybór odpowiednio szerokiej opony na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez kombinowania z rozmiarami oryginalny rozmiar 20", opony całoroczne Cooper Discoverer kupione na www.opony.com i rewelacyjnie mi się sprawdziły zarówno zimą jak i latem. Temat już był wałkowany. Użyj opcji szukaj.

 

http://pickupklub.pl/viewtopic.php?t=46&postdays=0&postorder=asc&start=0

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Felgi są straszne. Wyglądem pasowały by do Golfa3, ale nie do Rama. Pirelli to firma na której się wiele razy sparzyłem się. Tej opony nie znam, ale żeby nawet była b. dobra to jest używana, a używana zimówka to jakies nieporozumienie. Cena jest z kosmosu, za tą ceną lepiej kup 4szt nowych opon i nie ładuj się w ten kanał, a jeszcze Ci pare złotych zostanie. Jeżeli argumentem za kupnem całego kompletu ma być ekonomia wymiany, to napewno wiesz, że nawet jeśli masz całe kpl-ty kół z oponami to i tak przed założeniem zawsze musisz je wyważyć i tutaj cała ekonomia daje w łeb, bo zapłacisz za wyważenie jednego koła nie wiele mniej niż za całą usługę wymiany opon.

ODRADZAM.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/zima-17-5x139-7-265-70-dodge-ram-i1281674296.html

 

 

Co myślicie o tej ofercie??. Jezdził ktoś z Was na tych oponach zimą??. Z jakich lat produkcji mogą być felgi??.

 

Pozdrawiam

Tak w ogóle to nawet nie jest zimówka :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, macie racje co do felg do których dałem linka. Są beznadziejne.

 

Podaje kolejnego linka :

 

http://moto.allegro.pl/felgi-opony-chrom-265-70-r17-dodge-ram-1500-02-08-i1291173756.html

 

Felgi jak na zimę to mi się podobają (mam jedną taką samą jako zapasową do mojego Ram'a). Chciałbym Was spytać o te opony??. Są one komuś znane??.

 

Jak na początku postu, mam dylemat. Czy spróbować jezdzić oponą którą mam obecnie (Falken Ziex S /TZO4, link - http://www.falkentire.com/Tires//Ziex-S-TZ04-6) w wymiarze 305/50 R20 czy od razu kupić na obecne felgi jakąś węższą, typowo zimową oponę. Jeżeli chodzi o szukanie używanych felg r17 z oponami, to i tak najprawdopodobniej będę musiał od razu zakupić do nich nowe zimówki. Jestem rolnikiem i 50% jeżdzę po utwardzonych drogach polnych, jedynie zimą potrzebna jest mi konkretna trakcja. Nie miałem okazji nigdy wypróbować Ram'a, być może w kopnym śniegu na obecnych felgach i oponach z włączonym 4x4 nie mam się tak naprawdę czego martwić ???.

 

Z drógiej strony kusi mnie frlga R17, która z pewnością będzie bardziej komfortowa niż R20.

 

 

Dziękuje za pomoc !

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym na zimę felgi 17" takie jak na ostatnim linku, ale opony wybrałbym te co proponował Mudder, czyli Cooper Discoverer M+S.

Druga opcja to oryginalny rozmiar czyli 275/60 R20, ale opona ta sama, czyli ta co wyżej.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, macie racje co do felg do których dałem linka. Są beznadziejne.

 

Podaje kolejnego linka :

 

http://moto.allegro.pl/felgi-opony-chrom-265-70-r17-dodge-ram-1500-02-08-i1291173756.html

 

Felgi jak na zimę to mi się podobają (mam jedną taką samą jako zapasową do mojego Ram'a). Chciałbym Was spytać o te opony??. Są one komuś znane??.

 

Jak na początku postu, mam dylemat. Czy spróbować jezdzić oponą którą mam obecnie (Falken Ziex S /TZO4, link - http://www.falkentire.com/Tires//Ziex-S-TZ04-6) w wymiarze 305/50 R20 czy od razu kupić na obecne felgi jakąś węższą, typowo zimową oponę. Jeżeli chodzi o szukanie używanych felg r17 z oponami, to i tak najprawdopodobniej będę musiał od razu zakupić do nich nowe zimówki. Jestem rolnikiem i 50% jeżdzę po utwardzonych drogach polnych, jedynie zimą potrzebna jest mi konkretna trakcja. Nie miałem okazji nigdy wypróbować Ram'a, być może w kopnym śniegu na obecnych felgach i oponach z włączonym 4x4 nie mam się tak naprawdę czego martwić ???.

 

Z drógiej strony kusi mnie frlga R17, która z pewnością będzie bardziej komfortowa niż R20.

 

 

Dziękuje za pomoc !

Kup po prostu porządną zimówkę i nie kombinuj, albo kup BFG At będą na pewno lepsze od tych dziwnych opon które pokazujesz...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o cenie tych opon?? I czy warto takie rzeczy kupowac z netu??

 

http://www.sklepopon.pl/opona/cooper_disoverer_m+s_13265.html

cena chora, opona super w sumie najlepsza mi znana...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to są najtańsze jakie mi się udało znaleźć, wszędzie tylko drożej.... :-( :-(

A niestety już czas na zmianę...

Czyli trzeba brać co jest...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po pierwszych śniegach i próbach jeżdzenia w trybie 2WD, czym prędzej pobiegłem do laptopa i zamówiłem COOPER DICOVER M+S 275/60/20. Nie jest to cena opon zimowych z samochodu osobowego, ale myślę że będę mimo wszystko zadowolony taj jak Wy:).

Dziękuję koledzy za pomoc i bezpiecznej jazdy życzę w śnieżnych warunkach :)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.