Skocz do zawartości

Bi Xenon czyli zmontuj sam soczewki


zyga

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu jakiś Kozak co sam przerabiał lampy?

 

Kupiłem chińskie gotowce :mrgreen: Jestem kozak ? :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar dobrać się do lamp

z gotowymi lampami do AV jest bieda

zostaje rozleć wsadzić soczewki i skleić ponownie

 

i tu pytanie #1 czym to później skleić na YT używają takiego sznura z butylu czy jakoś tak,

 

pytanie #2 to w AV osobno są krótkie osobno długie

jak dam 2 soczewki jedna na stałe będzie jako krótkie druga jako długie to przy zmianie świateł nastąpi chwilowa ciemność ? przy jednej soczewce bi xenon panik nie jest wygaszany tylko robotę robi przesłona tu będzie przesłona na stałe i wygaszany i zapalany będzie albo jeden albo drugi palnik

 

#3 jaki znaczek powinien być na lampie żeby je przy okazji zalegalizować

 

soczewki

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też chcę się zabrać za ten temat w efce, albo w ostateczności komuś to zlecić.

 

Sporo pożytecznego info jest tutaj:

 

http://www.jeep.org.pl/forum/thread-47876.html

 

może znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :-> Co do sklejania lamp to ludzie to używają też kleju do szyb.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
#2 - tak nastąpi ciemność i jest to bardzo nieprzyjemne,

 

soczewki wstępnie są zmontowane

te angel coś tam też już świecą lampa

20160224_185122.jpg

20160224_185008.jpg

 

niestety nie trafiłem z oznaczeniem RHT / LHT panowie na aukcjach używają tych skrótów ale u nich oni mają zupełnie inne znaczenie nie po której stronie jezdni się jeździ tylko z której jest kierownica

efekt jest taki że świeci fanie tylko odwrotnie :)

20160224_185052.jpg

tak, że do przerobienie mam przesłonę i polerowanie kloszy

RHD_cut.jpg

z uwagi na przygasanie "długich" przy zmianie na soczewce zostaną tylko krótkie a długie idą na panel led 52" :):):)

 

20160216_193510.jpg

20160216_192721.jpg

20160216_193216.jpg

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W moim RAM2500 2011 dwa lata temu wstawiłem listwę LED 18X10W SPOT/FLOOD która długością idealnie wpasowała się w otwór zderzaka pomiędzy zaczepy holownicze. Powiem tak-podpięta pod drogowe robi robotę !

Jak mawia mój kumpel-w nocy wyzwala fotosyntezę w ogarnianej roślinności.

Zainwestowałem w listwę ok.1,2 tysiąca(typowy chiniol-DATEX) i po dwóch latach świeci jak identyczna listwa znanego producenta jaką kumpel kupił za 2,8 tysia i zamontował w swoim aucie.Co ciekawe-jego listwa szybciej nabrała wody pod klosz(w mojej tak po ok.roku pojawiła się para wodna) i odparować nie chce-co nie przeszkadza obu listwom nadal świecić.

Natomiast w temacie lamp to doświadczenia mam takie.W poprzednim moim Ramie jakiś magik z okolic Poznania wstawił xenony.Nie mam namiarów ale pamiętam,że zajmował się tylko takimi przeróbkami.Soczewka,klejenie klosza na klej do szyb.Bez spryskiwaczy-które podobno są istotne.Działało do czasu.Po ok.czterech latach zdechło wszystko-przetwornice,żarniki,lamy się rozszczelniły.Zywotność tego kleju zastosowanego pod klosz cienką warstwą(bo za duzo tam nie mozna wcisnąć) jest średnio zadowalająca.Dzisiaj nie chciało by mi się pchać w coś takiego.

Natomiast coś bym poprawił w tych moich aktualnych lampach.O ile drogowe załatwia z powodzeniem w/w listwa to zastanawiam się nad ś.mijania.Macie jakieś doświadczenia ? W oryginale mam włożoną zarówę 9005 65W Czy zastąpienie tego Ledem ma sens ? Czy klasyczna żarówka o większej mocy ? Może jakiś konkretny producent/barwa światła ?Czy może inne rozwiązania ?Kto ma wiedzę-niech coś podpowie.

FOOCK FUEL ECONOMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA6VI6D,

z tego co przerobiłem do tej pory to szkła trzeba kleić na klej butylowy

https://hidretrofit.pl/sklep/klej-butylowy/ ma taką przewagę nad klejem do szyb, że zawsze można podgrzać w kartonowym piekarniku i poprawić doszczelnienie

 

z ledami w miejsce zwykłych żarówek walczyli chłopaki z pacyfica

i tak jest duży problem z odprowadzeniem ciepła z takich lamp potrafi wypalić cały tył klosza a druga to jakoś samych tych ledów wypalają się jak knoty w kaganku i po kilku miesiącach robią za postojowe

lepszym chyba wyjściem jest regeneracja odbłyśnika i polerowanie klosza + jakaś markowa żarówka z plusem

http://www.ebay.com/itm/Philips-9005-HB3-65w-X-treme-Vision-XVB2-Pack-of-2-High-Beam-Ultra-Headlamps-A2-/111219375609?hash=item19e530fdf9:g:G80AAOxygj5SiUYl&vxp=mtr

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z legalizacja bedzie ciezko, chocby z tego powodu iz na kloszu zostaje symbol dot i ingerowales w oeyginalna lampe. Z drugiej zas strony diagnosta sie ucieszy bo beda w koncu "bezpiecznie" swiecic asymetrycznie. Poza tym przerabialem lampy wsadzajac bixenony z audi. Lampy walaja mi sie po piwnicy jak cos do testow i zabawy moge je oddac za flaszke JD :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patentem na legalizację lamp jest:

-wyszukanie dawcy tj.starej lampy z europejczyka z dopuszczeniem/atestem/CE wytłoczonym na obudowie a nie na kloszu

-przeszczep tego kawałka obudowy do naszej lampy-kumaty gość od klejenia plastików sobie z tym poradzi

-trzymanie się u diagnosty i w razie kontroli wersji o naprawie/spawaniu lampy po kolizji

Sprawdzone-działa.

U mnie jeden nadgorliwy milicjant zabierający nagminnie dowody za lampy, odpuścił po takim zabiegu.

FOOCK FUEL ECONOMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.