Skocz do zawartości

CAN RAM po 2011


ppm702

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

załączam przetestowany schemat modowania kierunków w RAMie po 2011r. Zastosowanie przekaźnika podaje sygnał do szyny CAN i mamy wolny sygnał +12V DC do użycia do dowolnego celu (światła dzienne, przygaszanie itd...).

 

Ten sam schemat działa z tyłu jeśli chcemy zrobić światła na Europę. Czyli wsteczne przez rezystor 5W ok 47ohm do masy i przed rezystorem wolne +12V do sterowania dodatkowym światłem. Tę operację trzeba powtórzyć z lewej i prawej strony. Za światłem przekaźnik wg. schematu załączonego. To nam uspokaja CAN. Żeby mieć migacz z tyłu ciągniemy kabel +12V od przednich kierunkowskazów. Wówczas jest "prawie" Europa.

 

Ja uspokajałem tym sposobem tez przednie kierunki żeby z lampy "wyjąć" kierunkowskaz i światło do jazdy dziennej (białe).

 

W razie pytań postaram się pomóc w miarę możliwości.

 

Może się komuś przyda...

 

1str.jpg

 

2str.jpg

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Administrator

Chciałbym skorzystać z porady,

 

W moim eFie kierunki chodziły szybko, były oddzielone stop od kierunku ale brakuje "rezystora"

 

Kupiłem na allegro rezystor 50W 10 omów, podłączyłem pod to rozdzielenie, i kierunki zaczęły wolno pracować tak jak powinny, ale po odpaleniu auta i gdy napięcie wzrośnie powyżej 12.8 V na 13.8 V kierunki chodzą szybko :evil:

 

Jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że źle podłączyłeś rezystor. Zapnij go między "plus" kierunku i gołą masę gdziekolwiek, ale nie w lampie. Zrób nawet próbę kawałkiem kabla prosto do aku na postoju. Powinno pomóc.

 

Jeśli nie to jak go "nie pomacam" to nie pomogę ;)

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.