Skocz do zawartości

Zakłady galwanizacyjne a szerokość zderzaka w full size'ie


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Warstwa chromu na moim tylnym zderzaku zaczyna przegrywać z rudą i efekt jest taki, że podczas solnych zim na polskich drogach, zderzak nieładnie wygląda.

Dzwoniłem do zakładu galwanizacyjnego w sąsiednim mieście i powiedzieli mi, że długość wanny mają na max 180cm i trudno mi bedzie znalezć taki który ma dłuższą wannę.

Przerabialiście już temat?? Z powodu braku dostępu do nowego zderzaka na polskim rynku jestem zmuszony na kolejne powlekanie. które zapewne będzie znacznie lepsze od fabrycznego.

Obecnie mam Rama na przeglądzie olejowym i wymianie tłumika na flomastera super44 :-D , więc dokładnie nie wiem jaka jest szerokość zderzaka.

Czy ktoś z Was już podobny problem rozwiązał??

 

Pozdroi dzięki za pomoc !

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia to pomyłka.. Nie można myć auta później.

Dookoła mnie jest pare zakładów galwanicznych to mogę zacząć pytać. Ale oni zrobią Ci tylko ocynk a nie chrom...

Ja ewentualnie mogę zaproponować powłokę ale ona ni jak ma się do błyszczacego chromu :lol:

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia to pomyłka.. Nie można myć auta później.

Jesteś pewien.

Przecież oklejane są nawet całe samochody w chromie, z czasem pewnie się brudzą więc jakoś trzeba je umyć, bo nie sądzę by zmieniali foli na całym aucie co jakiś czas.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia to pomyłka.. Nie można myć auta później.

Jesteś pewien.

 

Jestem pewien ;)

Widziałem jak wygląda auto zaraz po oklejeniu i jak po paru myciach..

Z dnia na dzień matowieje niestety. Chyba jeszcze gorzej jest tą folią niżeli z czarnym matem.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba wykonać to tak:

 

Okleić!!!! Pozostawić w garażu!!!!! Zapraszać na podziwianie!!!! Pod żadnym pozorem nie jeździć!!!! :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Rama na przeglądzie olejowym i wymianie tłumika na flomastera super44 :-D , więc dokładnie nie wiem jaka jest szerokość zderzaka.

 

udpostepnij jakies nagranie po tej wymianie jesli mozesz.

Tez przymierzam sie do FM...

To bedzie sam tlumik? a co z reszta? proste rury az do konca (tylu) auta? czy jakies inne rozwiazanie?

 

sorry za off top, ;-)

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu puszka flowmaster'a w zamian za oryginalny tłumik środkowy, konieczne jest dospawanie rury ponieważ flowmaster jest znacznie krótszy od oryginalnego.

Jutro odbieram, nagram filmik i sami ocenicie.

Czytałem, że magnaflow jest lepszy dziwękowo, z lepszej blachy itd, ale mnie się podoba flomaster:)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do 4,7 zamontowany magnaflow od hemika. Dźwięk mam niepowtarzalny. w 4,7 średnica rury była o jakiś cal mniejsza niż w tym wydechu. Teraz jest prawie jak przelotówka :-D

 

Kończmy ten offtopik.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam magika z wanną 210 cm. terminy fatalne - do 3m-cy...ceny....okropne - za tyłlny zderzak do Doćki z 3k. jest jeden mały plus - lepiej już się nie da chromu położyć i wykończyć :) idealna powłoka - osobiście dawałem mu całe auta do robienia - do dziś jeżdżą i ich chrom wygląda nadal troszkę lepiej niż nowy - proszę o kontakt na priv ! :)

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3k to pomalowałbym zderzak hamerajtem a resztę radośnie przepił. Chyba ktoś się w łeb mocno walnął, że takie ceny ustala... :-P ;)

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znależć zakład galwanizacyjny z wanną powyżej 200cm jest naprawdę ciężko.

Po za tym, jeśli zakład zabiera mój zderzak, to musi oczyścić starą powłokę i przygotować do nałożenia nowej warstwy chromu, a to generuje dodatkowe koszta.

Jeśli ceny są zbliożone do tych o których wspomniał V8city to macham na to ręką i kupuje używany bądz nowy.

 

http://moto.allegro.pl/zderzak-tylny-dodge-ram-1500-04-r-i2871528058.html

Będzie pasował do mojego z 2006 roku?. Jest grozba, że po jednej zimie ten również będzie wypuszczał ogniska korozji.

 

http://moto.allegro.pl/dodge-ram-2002-2009-chrom-zderzak-tyl-tylny-nowy-i2920636597.html

Cena zacna, ale przynajmniej mam nowy zderzak.

 

http://moto.allegro.pl/zderzak-tyl-tylny-nowy-dodge-ram-2002-2009-f-vat-i2920644802.html

Jest jeszcze ten, również nowy, obkeił bym go na kolor nadwozia z tym, że w macie, albo pozostawił go w czerni.

Jeszcze dwa lata temu byłem zachwycony chromami w Ramie, teraz walnąłbym wszystko na mat lub czerń.

 

Co doradzacie koledzy ??

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jeśli jest prosty i bez delikatnych wgniotów to myślę że cena jest dobra ..i brałbym ten..

 

Mam dokładnie ten sam kolor Rama co Ty i jak ostatnio pozaklejałem częściowo chromowane elementy na czarno to wyglądał naprawdę super.

Chromowany jest naprawdę ładny jak jest nowy ale po kilku latach pojawia się problem u mnie z odpryskami na plastikowych nakładkach felg oraz grilu.

 

Jeśli na wiosnę nadal będę miał Rama to pójdę w tym kierunku.

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.