Skocz do zawartości

Chiński pickup produkowany w Polsce


Matisso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników pickup'ów.

 

Jestem ciekawy Waszej opinii na temat wprowadzanego od przyszłego roku do produkcji w Polsce chińskiego samochodu firmy zx auto. Model ZX GrandTiger ma być przeznaczony do budowlanki i do rolnictwa. Określany jest jako tania alternatywa dla Forda Rangera czy Toyoty Hilux - cena pewnie będzie się wahać 45-60tys pln. Większość informacji o modelu umieszczona jest na stronie zx grandtiger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje zdanie jest takie. Witamy się w powitalni i tam powinien znaleźć się pierwszy post. Jeśli chodzi o to coś to za 65000 zł, bo tyle ma kosztować wolę kupić 5 letniego fullsiza rodem z US i znając życie zanim na nim się rdza pokaże to z ZXa tylko rdza pozostanie. Takie jest moje niestety szydercze zdanie. Przepraszam Cię kolego za szczerość, ale dla mnie Ford Ranger jest już nic nie wart, a ten ZX ma być alternatywą dla niego, więc może nie będe już nic więcej pisał.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - sory za pierwszy wpis nie na swoim miejscu. Ogólnie Twoje zdanie wcale nie jest szydercze tylko logiczne:) Jest tylko jedna kwestia - wersja uboga tego auta ma kosztować ok 44tys pln, a to jak za nowe auto w pickupie myślę logiczna cena dla rolnika, który dojeżdża jedna trasą do i z miasta, a jak jeszcze ma firmę to wrzuci w pełne odliczenie VAT.

 

Odnośnie Forda Rangera - jeździłem nim przez 3 miesiące i tylko 3 miesiące...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna kwestia - wersja uboga tego auta ma kosztować ok 44tys pln, a to jak za nowe auto w pickupie myślę logiczna cena dla rolnika, który dojeżdża jedna trasą do i z miasta, a jak jeszcze ma firmę to wrzuci w pełne odliczenie VAT.

 

Tak tylko pytanie czy ten rolnik gdzie kolwiek nim dojedzie...

Ogladałem kiedyś taki test aut z chin, i póki co te auta to jakies nie porozumienie....

Wielki problem tym autem jest jechać prosto, nie wspominając o zakrętach, a nie mówiąć już o jakości wykonania, nasz rodzimy polonez truck jest lepiej wykonany, i chyba do chińskich aut jest dobra alternatywa :kasztan:

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jest tylko jedna kwestia - wersja uboga tego auta ma kosztować ok 44tys pln, a to jak za nowe auto w pickupie myślę logiczna cena dla rolnika, który dojeżdża jedna trasą do i z miasta, a jak jeszcze ma firmę to wrzuci w pełne odliczenie VAT...

 

Wszystko pięknie ładnie ale ta kwota skądś się bierze. Zastosowanie gorszych materiałów dotyczy nie tylko wnętrza, które po przelocie przez jakąkolwiek dziurę zamieni się w plastikową trzęsawę, ale również elementów "chroniących" Cię przed zderzeniem...np z RAMem :twisted: Oczywiście porównywanie RAMa do ZXa jest nie na miejscu ale podejrzewam, że nawet z większą osobówką taki ZX miałby poważne problemy.

 

Jeśli miałbym w kieszeni 44tys i musiał kupić pickupa to na pewno nie byłby to nowy ZX.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy jak zostaną wykonane te samochody. Robi je firma, która na co-dzień wykonuje maszyny rolnicze, a te są raczej wytrzymałe. Materiały do produkcji może będą lepsze niż w Chińskich fabrykach :) Tak czy owak Polonez Truck 1.9D to gigant do dzisiaj - kolega z podpoznańskiej miejscowości wsadził do takiego silnik z DUCATO co w połączeniu ze standardową skrzynią dało ciekawego potwora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu pracowałem jako przedstawiciel u importera chińszczyzny, mieliśmy różne rzeczy od zabawek po meble... I powiem wam szczerze, jeśli te auta będą robić tak samo jak tamto, to bardzo źle to widze... Aż strach pomyślec co się stanie jak te chińskie auta wyjadą na drogę.. Oczywiście o ile nie rozlecą się podczas transportu, bo bardzo duzy odsetek tamtych rzeczy tak miał...

Jedyny plus tego wszystkiego to można dobrze zarobić na chinach, my mieliśmy średnio 300%, a na polskie ceny i tak bylo tanio...

Ciekawe czy z autami też tak jest...

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zabawki były sprowadzane, a tu mamy inną sytuację. Kiedyś produkowaliśmy Polskiego Fiata na licencji Włoskiej - te włoskie były lepsze. Teraz bedą produkowane Polskie GrandTigery na licencji Chińskiej - może przez to, że to nie beda sprowadzane auta tylko produkowane w Polsce, eda wykonane lepiej i z lepszych materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że kolega Matisso, pracuje dla Grandtigera :-D :-D

Ja jestem tego pewien, ale to nie dyskwalifikuje tej dyskusji. Trzeba sobie zadać pytanie, czy stać nas na takie eksperymenty jak kupno chińskiego auta, czy lepiej wydać te same pieniądze na sprawdzone konstrukcje i wcale nie myslę tu o Polonezie mimo, że zdaję sobie sprawę, że na swój sposób to bardzo dobry samochód. Polonez ma pewną zaletę, jest tani, prosty konstrukcyjnie i wiemy z jakich materiałów, a o ZXie wiemy tyle co nam powiedzą handlowcy. Oprócz poloneza dla rolnika lepszą i sprawdzoną alternatywą jest KIA, znana na rynku, serwis całkiem niezły no i cenowo porównywalna. Można podawać szereg innych marek sprawdzonych i tanich, ale ja osobiście myślę tak, że jeśli tani pickup, to używana Dakota Igen, a tak wogóle to DODGE RAM FOREVER :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Coś mi się zdaje że kolega Matisso, pracuje dla Grandtigera :-D :-D

 

też to stwierdzam, ale zastanówmy się, jeżeli ten"Duży Tygrys ZX" bedzie produkowany w polsce to juz nie bedzie chiński tylko polski Pickup na licencji Chińskiej :mrgreen:

Plusy to że bedze produkowanyw polsce (nowe miejsca pracy, kooperacja innych firm)

Minus że chiński.

 

Czas i cena zweryfikuje GrandTaigera.

 

Rolnicy teraz maja dotacje na traktory i to całkiem spore bo sprzedają sie nowe traktory jak świeże bułeczki. Może jak podciągną GrandTigera pod maszyne rolniczą to sprzedaż będzie większa niż wszytskich europejskich Pickupów w Posce. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że mamy takich wspaniałych inżynierów, marnotrawimy miliony na zbędną biurokrację w wydaniu ogólnokrajowym, finansujemy partie polityczne, a nie możemy wskrzesić polskiej motoryzacji. Nas Polaków stać na pojazdy rodzime w tej chwili i to przynajmniej na poziomie południowo-koreańskim tylko jak zwykle kasa idzie nie tam gdzie trzeba. Żenada.

 

Dobrze, że chociaż będziemy robić na chińskiej licencji, a nie tak jak się stało w moim rodzinnym mieście, że z największego zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego w Polsce zrobili magazyny dla hurtowni piwa.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z naszą motoryzacją jest kiepsko, no w sumie to jej już nie ma....

Fabryke FSO zamykają w styczniu/lutym...

 

Powiem wam że nie mam przekonania do pickupa VW, a gdze do jakies chińszczyzny...

Stany to rodzimy kraj pickupów i to tam robią najlepsze...

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteśmy na forum bardzo tolerancyjni!!! Skoro już u nas w kraju jeżdżą takie pickupy jak Tata i Dacia, to pewnie znajdą się również nabywcy na polsko-chiński produkt.

Niech każdy sam podejmie tę decyzję, również tę na co chce wydać swoje 60TPLN. Ja osobiście nie kupiłbym takiego auta, ale nie miałbym nic preciwko aby obiektywnie poprowadzić dyskusję na ten temat.

 

Sorry, ale stwierdzenie, że "Stany to rodzimy kraj pickupów i to tam robią najlepsze" wywołuje u mnie tylko drobny uśmiech. Zastanawiam się, jakich argumentów użyć do stwierdzenia wyższości czarnych pickupów na srebrnymi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tolerancyjny. Wasze życie. Wybierajcie chińskie produkty, ja wybieram jakość.

Powiem wam że nie mam przekonania do pickupa VW, a gdze do jakies chińszczyzny...

Stany to rodzimy kraj pickupów i to tam robią najlepsze...

Zgadzam się z tym zdaniem i nie ma to nic wspólnego z tolerancją. KOCHAM AMERYKAŃSKĄ MOTORYZACJĘ. Moim zdaniem amerykańskie pickupy są najlepsze na świecie. Czy jestem nietolerancyjny, bo mam takie zdanie? Niee!!! Nietolerancyjny jest ten, kto mi zabrania mieć swoje zdanie. Tylko dlaczego nie mogę go mieć? Ja nigdy nikomu słowa nie powiem złego jeśli powie, że ZX jest najlepszym pickupem na świecie. Mogę o tym podyskutować, ale na siłę nie będe namawiał do zmiany zdania. Powtarzam, to Wasz wybór. Chcecie to kupujcie i chwalcie, bo jest tani, ja wolę Rama.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tolerancyjny. Wasze życie. Wybierajcie chińskie produkty, ja wybieram jakość.
Powiem wam że nie mam przekonania do pickupa VW, a gdze do jakies chińszczyzny...

Stany to rodzimy kraj pickupów i to tam robią najlepsze...

Zgadzam się z tym zdaniem i nie ma to nic wspólnego z tolerancją. KOCHAM AMERYKAŃSKĄ MOTORYZACJĘ. Moim zdaniem amerykańskie pickupy są najlepsze na świecie. Czy jestem nietolerancyjny, bo mam takie zdanie? Niee!!! Nietolerancyjny jest ten, kto mi zabrania mieć swoje zdanie. Tylko dlaczego nie mogę go mieć? Ja nigdy nikomu słowa nie powiem złego jeśli powie, że ZX jest najlepszym pickupem na świecie. Mogę o tym podyskutować, ale na siłę nie będe namawiał do zmiany zdania. Powtarzam, to Wasz wybór. Chcecie to kupujcie i chwalcie, bo jest tani, ja wolę Rama.

 

I na tym polega dyskusja. Każdy świadome dokonuje wyboru i podejmuje decyzje, równieź pod kątem wyboru poziomu bezpieczeństwa.

drug, ja absolutnie nikomu nie zabraniam mieć własnego zdania, tylko nie krytykujmy innych, z tego powodu, że są inni.

Fajnie, że GlongV8 przedstawia nam filmiki crash testów chinskich samochodów. Dobrze by było, gdyby one jeszcze pasowały do tematu. Ten pierwszy przedstawia test starego transportera T3 a nie "chińskiego samochodu przeznaczonego na europejski rynek". Glong, nie wierz we wszystko co czytasz! Kiedyś w Europie produkowano takie samochody.

 

A teraz zdaję sie na łaske i nie łaskę kolegów forumowiczów i czekam na lawinę krytyki pod moim adresem. Dodam, że nie jestem posiadaczem full size'a (chociaż gdzieś w głębi duszy pewnie bym chciał), w moim garażu parkuje wyprodukowany w Tajlandii, dla niektórych nic nie wrtyy Ford Ranger.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zdaję sie na łaske i nie łaskę kolegów forumowiczów i czekam na lawinę krytyki pod moim adresem. Dodam, że nie jestem posiadaczem full size'a (chociaż gdzieś w głębi duszy pewnie bym chciał), w moim garażu parkuje wyprodukowany w Tajlandii, dla niektórych nic nie wrtyy Ford Ranger.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.

Grzegorz

Nie, no Grzenek, aż tak to źle z nami nie jest. Każdy ma prawo do swojego zdania i swojego wyboru auta. Jeśli chodzi o Forda Rangera to nie jest moim szczytem marzeń, ale zdecydowanie wolałbym Rangera niż Ssang yonga, L200 czy nawet Hiluxa, a o chińszczyźnie nie wspomnę. Krytyki Twojego zdania nie bedzie z mojej strony, bo już się zrozumieliśmy, mam nadzieję..

toyota tundra jest jak dla mnie mega (wyglad, wyposarzenie, wnetrze, osiagi) full size-m a to tez kitajec - wiec troszke pokory poprosze ... mimo ze lubimy usa cars

Jeśli chodzi o pickupy świata, to Tundra, Tacoma,Frontier to są auta wysokiej klasy robione na rynek amerykański, a żeby zaistnieć na tamtejszym rynku trzeba było zrobić auta o podobnej jakości i technologi co w US. O ile technologia jest podobna to jakością mogą nawet przewyższać amcary, mają jednak poważny minus ... koszty utrzymania.

Moim zdaniem jednak Frontiera nie można stawiać na jednym poziomie z Navarą

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GlongV8, nie nakręcaj się ;-) wiemy o co chodzi, ale każdy ma swój rozum i swoje priorytety. Dla mnie bezpieczenstwo jest bardzo ważne, ale dla wielu osób tylko cena się liczy i to, że nowy i takiemu i tak nie wytłumaczysz. Ja jednak nie przywiązuje aż tak wielkiej wagi do testów zderzeniowych, bo to laboratorium, a życie weryfikuje testy. Niemniej jednak auto powinno mieścić się chociaż w 3 gwiadkach. Takie jest moje zdanie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.