Skocz do zawartości

F150 z Kanady co do zmiany + kilka innych pytań


psc660

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

ponad miesiąc temu pisałem o zamiarze kupna f150, tak się złożyło, że służbowo byłem w Kanadzie i udało sie zakupić eFkę

 

Obecnie jest prawie ;-) w drodze (jeszcze czeka na shipping) ale chcę być gotowy jak już będzie w PL

 

Z tego co wiem muszę:

1. wymienić światła na europejskie (wymienić całe klosze czy wystarczy same żarówki na pomarańczowe lub jakiś inny patent), i gdzie to najlepiej kupić (sprawdzałem tylko allegro), czy wymiana załatwi sprawę, czy coś jeszcze trzeba przy kablach grzebać?

2. dołożyć światło wsteczne - może jak kupię całe lampy to już tam będzie? jak to podłączyć pod wsteczny/skrzynię ?? macie jakieś schematy?

3. dołożyć przeciwmgielne - rozumiem, że muszę pociągnąć kable do kabiny i zrobić osobny przełącznik - jakieś patenty??

4. czy ma znaczenie w którym miejscu (po której stronie - uprzedzę pytania, nie chodzi o przód/tył :pala: tylko lewa/prawa/ środek itd :-) ) zamontuję wsteczny i przeciwmgielny

 

:idea: czy oprócz świateł coś muszę jeszcze zmienić żeby go zarejestrować :?:

 

i jeszcze:

5. co z hakiem?? może zostać do przeglądu?? czy ich główka pasuje do naszych?? kable/puszka do zmiany to pewne, ale poprzedni właściciel założył jakiś dodatkowy hamulec (mam schematy podłączenia) - czy to się w PL przyda??

 

6. silnik 5,4 jest na pasku (co ile się go wymienia) czy na łańcuszku ?

 

7. coś polecacie przy nim zrobić, wymienić??

 

8. Jaki gaz polecacie (i ile może kosztować) / ewentualnie gazownik do polecenia w okolicy Szczecina?

 

9. czy można w jakiś łatwy sposób podnieść mu moc??

 

10. jak zabezpieczyć wlew paliwa?

 

dzięki, pzdr/psc

F 150 | 2010 | 5,4 | 4x4 | 6 biegów | 1,5 kabiny | 6 osób |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema.

 

Co to za efka?

 

Rok, itp...

 

Trzeba zrobić światła przód i tył, instalacje haka, przeciwmgielne, wsteczne i to wszystko.

 

Hak zostaje. Jeśli nie masz końcówki to sobie kupisz na allegro. Polecam taką z kasowaniem luzów...

 

Pozdro

SIMAX

F150 LARIAT 2007 5.4 V8! Jest POWER - sprzedany...

RAM 1500 SPORT 5.7 HEMI - Teraz jest MOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

dopiero jutro statek przybija do portu w Niemczech mają tam się wszystkim zająć i dostarczyć pod dom więc może do świąt dostane :)

 

ps dane są w mojej stopce, nie wiem czemu wtedy nie dodało

F 150 | 2010 | 5,4 | 4x4 | 6 biegów | 1,5 kabiny | 6 osób |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pchełka starsza, ale 5.4 ma łańcuch rozrządu, własnie wymieniałem niedawno, przeciwmgielne mam przy światłach (na tym okręcaku do siebie), jak w skodzie czy kia. Ty pewnie też tak będziesz miał, wystarczy podłączyć. Gaz mam BRC i ssie go i jeździ ;) Haki robi gościu na allegro, masz link (https://goo.gl/cUWwrF), to co prawda hurtownia ze Starogardu Gdańskiego, ale możesz wyszukać producenta, chyba ze Słupska :)

 

Gratuluję zakupu :)

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jeszcze w drodze :-/

ale z ostatnich ustaleń 09.01 ma już być u mnie :raca:

przeciwmgielne mam przy światłach
dzięki za podpowiedź zobaczę czy uda mi się to zrobić samemu

 

nie wiesz czy gniazdo i hak muszą być gotowe na przegląd??

F 150 | 2010 | 5,4 | 4x4 | 6 biegów | 1,5 kabiny | 6 osób |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ani razu nie spytali o to :)

ale za to zrobili mi w zeszłym roku niespodziankę, bo stwierdzili na przeglądzie, że nie mogą zarejestrować pojazdu, któremu przez przednią szybkę nie przeziera vin. co oczywiste, u mnie nie przezierał, miejsce było, i owszem, ale nie było widać. i facet kręcił nosem, kręcił i powiedział, że nie da przeglądu.

tak więc wspiąłem się na koło i zacząłem zaglądać sam w tę dziurwę. okazało się, że za płytko zerkał :)

myślałem, że spadnę ze śmiechu, przegląd dostałem :)

pozdrowienia, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.