Skocz do zawartości

Kluczyk/pilot - brak fabrycznego, co teraz?


Reilord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam rama 2003 i oryginalny kluczowe oraz pilota.mpewien magik mówił, ze mnie oszukano z tym pilotem, bo nie pasuje częstotliwością do tego samochodu. Nie wiem jak sprawdzić, czy ten samochód w ogóle ma alarm! A chciałbym to sprawdzić zanim kupię pustego pilota, bo nie wiem gdzie i za ile można go podpiac pod istniejący alarm. Podobno to nie kwestia paru stowek, tylko dużo wiecej.

 

Zastanawiam się czy nie płac tematu na rzecz alarmu z lmc trucks...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po pierwsze zapraszam do powitalni, ładniej będzie jak się nam przedstawisz ;-)

Po drugie to fabryczny pilot jest do otwierania i zamykania drzwi, alarmu fabrycznego raczej nie masz.

 

Funkcja w pilocie PANIC nie jest alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, się przywitalem ;) to do czego służy panic? Sprzedawca zapewniał mnie, ze auto ma alarm, ale nie wykluczam oszustwa (mam powody).

 

Dla samego centralnego z pilota to chyba nie warto się bawić w programowanie i kodowanie pilota, prawda?

 

Zakupie alarm od lmctrucks za ~35$ i będzie git. Na razie czekam na info od nich o kosztach przesyłki do Pl.

 

Ps.

Ciekawe, czy ten samochód ma w ogóle immobilizer, bo pod kolumna kierownicy wisi wiele luznych, niepodlaczonych przewodów ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Ramie z tego samego rocznika co Twój nie ma immobilisera i do tej pory nie spotkałem się z tym żeby ktoś takowy seryjny posiadał. Funkcja panic jest dla grubych amerykanek, którym pod supermarketem jakiś afroamerykański czarnoskóry rdzenny mieszkaniec afryki, siłą uprowadzony do tego wstrętnego kraju, kradnie auto i odjeżdża na jej oczach. Wtedy ta gruba biała rdzenna amerykanka wciska panic i ma spokojne sumienie, że zrobiła co mogła, bo auto odjechało z trąbiącym klaksonem.

 

A teraz na poważnie: te auta nie mają seryjnego immobilisera, tak samo jak nie mają seryjnego autoalarmu. Pilot służy do zamykania i otwierania drzwi i do niczego innego.

 

Jesli pod kierownicą wiszą Ci jakieś kable, a mimo to samochód zamyka i otwiera się z pilota, to znaczy, że musisz szukać dalej, tego co jest spieprzone.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ładny opis :)

 

Dzięki! ;-)

 

Ja o braku alarmu i immobilisera dowiedziałem się dopiero po półtora roku użytkowania Rama. Ale byłem zdziwiony..... Kluczyk bez immobilizera dorobiłem w jakimś Kauflandzie za 15 zyli, piloty widziałem na jebaju za stówkę, ale nigdy się nie zabrałem za kupno.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dzisiaj byłem z kluczykiem od Rama z 2004r w punkcie dorabiania kluczy, facet spojrzał, włożył klucz do jakiegoś czytnika, na monitorze pojawiły się jakieś ciągi znaków i stwierdził na tej podstawie, że jest immobilizer. Gdzieś na anglojęzycznym forum wyczytałem coś w rodzaju, że jeśli masz czarny kluczyk, to nie masz immobilizera, a jeśli masz szary, to jest immobilizer i być może alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.