Skocz do zawartości

Zmiana pola O.1 w dowodzie Dodge Ram 1500


StachuRZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sie na początek przywitać, jestem nowy na forum. Zakupiłem Dodga Rama 1500 5,2 V8, ale pierwszy właściciel w polsce nie za bardzo przypilnował sprawe masy przyczepy przy przeglądzie i wynosi ona 1900kg, chciałbym zwiększyć najlepiej na 3500, bo wiele Ramów ma takie masy w dowodach. Czy ktoś może przerabiał temat i może udzielić kilku wskazówek? Czy wystarczy zrobić poszerzony przegląd, czy będą czegoś wymagać w Wydziale Komunikacji? Po wklepaniu VINu w google wyskakuje Quad Cab Short Bed 4WD

Wt Distributing Hitch - Max Trailer Wt. (lbs) 7950

Dead Weight Hitch - Max Trailer Wt. (lbs) 5000

F1. 2990kg

G. 2100 kg

O.1 1900

S.1 6

95104061991007.jpg

 

[ Dodano: 2016-05-25, 13:02 ]

Witam ponownie, byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej i uzyskalem odpowiedz ze potrzebuje swiadectwo homologacji na mojego rama. Czy ktos moze probowal juz uzyskac takie zaswiadczenie i moze nakierowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja też kiedyś próbowałem z moim 1500,

Diagnosta szuka tabliczki z masami auta oraz zestawu, ale takiej nie ma, potem prosi o homologację która nigdy nie była wydana na Europę, a co dopiero Polskę

 

Pozostaje sprzedaż za granicę, ponowny zakup i rejestracja z przeglądem zerowym, oraz Diagnosta człowiek a nie prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem w ogóle pochrzanione z masami nawet DMC pojazdu było wpisane na 3750kg. a przyczepa na 2500kg.

Dotarłem do stacji podstawowej w której był robiony pierwszy przegląd i przedstawiłem dane z tabliczki i z internetu i gość poprawił wszystko jak potrzeba.

DMC 3250 przyczepa 3500.

Wpisał do CEPIK-u i z papierem i na podstawie CEPIK-u urząd komunikacji naniósł poprawki.

 

Nie wiem czy zrobił to ze strachu bo za to że pierwszy przegląd został źle zrobiony, groziła mu utrata uprawnień.

 

Kolega w Avalanchu też miał złe masy i na podstawie danych z internetu diagnosta mu to poprawił.

I jest to normalna i legalna praktyka ale wiadomo wszystko zależy od diagnosty. Trzeba próbować w kilku SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.