Skocz do zawartości

Lift Kit 2,5", felgi KMC rockstar, fendery - Dodge Ram


WojtRybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy

 

 

Śmigam taczką piąty rok i chciałbym coś zmienić, żeby nadal cieszyła oko :)

 

Mam wersję TRX4, która jest nieco wyższa od standardowego Ram'a 4x4, więc chcę założyć lift 2,5 cala.

 

http://offex.pl/2-5-rough-country-lift-kit-dodge-ram-1500-4wd-06-08.html

 

Felgi KMC rockstar, które zawsze mi się zajebiści podobały, ale nie były dostępne w naszym kraju, import z USA jest dla mnie zbyt drogi.

 

http://offex.pl/felga-aluminiowa-12x20-5x127-et-44-xd-series-xd-811-rockstar-ii-dodge-ram-1500.html

 

Nie znam się na parametrach felg, szerokościach etc.

Czy mogę na te felgi założyć opony Yokohama At 275/60r20, czy do tych felg musi być jeszcze większy profil i szerokość opony?

 

Czy te felgi przez et42 będą wystawały bardziej po za obrys taczki, niż standardowe felgi 20 cali?

 

Dodatkowo chcę zakupić takie fendery, oczywiście pozostawiając je w kolorze czarnym :

http://allegro.pl/poszerzenia-flary-bushwacker-dodge-ram-2003-09-i5011586362.html

 

 

Pozdro !

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą sporo wystawały, opona wejdzie, ale wygląd ala slick i komfort dużo spadnie,

felgi cholernie drogie

 

P.S

Do tego zestawu opony 35x12.50R20

 

 

Wiem, że cena felg jest kosmiczna. Zadzwonię do nich w poniedziałek i przedstawię uczciwą propozycję.

 

Najlepiej było by mi zamówić jedną paczkę z US.

 

Na przykład taki zestaw :

 

http://www.ebay.pl/itm/20-KMC-XD775-ROCKSTAR-RIMS-TIRES-FEDERAL-COURAGIA-MT-35-WHEELS-/371247859158?pt=Motors_Car_Truck_Wheel_Packages&hash=item567018c5d6

 

Ta opcja kolorystyczna podoba mi się najbardziej

 

Cena jest ok, ale co z przesyłką ??

 

Możecie mi kogoś polecić, wiem że Misiek sprowadzał trochę gratów do Gumisia i może poleci jakąś pewną firmę ??

 

[ Dodano: 2015-02-01, 14:39 ]

http://allegro.pl/opona-federal-couragia-mt-35x12-50r15-113q-6pr-i5020553816.html

 

Jeżdżę dużo w lekkim terenie, takie opony z pewnością się u mnie nie zmarnują.

 

Da się nimi jezdzić w zimę ??

 

Taczka zyska na komforcie?

 

Obecne 20 cali i profil 60 są dosyć twarde, zależy mi na przyjemniejszym pokonywaniu nierówności.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

MT - wiadomo dobre do błota, 80 % Off road , 20% on road,

 

komfort pozostanie dobry, ale zakręty, hamowanie na asfalcie się pogorszy w stosunku to AT czy "super" on road HP.

 

Problem opon na felgę 20" jest bardzo duży, w PL nie znajdziesz 35" , te z linku allegro masz na 15".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja kolorystyczna podoba mi się najbardziej
To nie jest inna opcja kolorystyczna ;-) To jest całkiem inny model felgi KMC niż ten co proponuje offex.pl Te co Ci się bardziej podobają ma założone Mario na swojej eFce. Jedne się nazywają "rockstar" a drugie "rockstar II" :->

 

Co do liftu to można się zastanowić czy się opłaca kupować wersję 2,5 cala. Dystanse da się wykonać w cenie poniżej 400zł, i będą ze stali narzędziowej a nie z gównolitu. U-bolty dobiorą Ci np. w Martexie w Rybniku, które ewentualnie będziesz musiał tylko skrócić. Amory może zostać seria, albo też coś dobrać. Pogadaj z Baksem, on ma tak zrobione w eFce i pewnie w Ramie też nie będzie z tym problemu.

Sam bym pewnie tak motał, ale myślę o lifcie co najmniej 4,5 cala a to już bardziej skomplikowana sprawa.

 

Co do opon terenowych to w Polsce i ogólnie w europie królują gumy na felgi 15-16, gdzie masz pełny wybór. Na felgi 17 cali już jest problem dużą średnicą opon (35''+), a na 18-20 cali nie ma praktycznie nic :roll:

Z drugiej strony jeśli chcesz normalnie użytkować auto to maksymalne na co możesz sobie pozwolić to AT a najlepiej ATS. Przerabiałem MTki w eFce, przerabiam obecnie w jeepie i uwierz mi, że dobra opona AT daje sobie całkiem dobrze radę w terenie, a niestety praktycznie KAŻDA opona MT ssie na asfalcie, nie mówiąc już ubitym śniegu czy lodzie. To co ostatnio przeżyłem Jeepem w górach na MTkach się nawet Hitchcock'owi nie śniło :roll: :-/ :-? Ja osobiście poszedłbym w 17tki a na to gumy 35 cali. Masz wygląd, masz komfort, masz spokojną głowę przy wymianie opon i jednocześnie dużo grubszy portfel ;)

 

Co do sprowadzania z USA, to do ceny z ebay dolicz przesyłkę i cło, bo teraz wszystko praktycznie ląduje na magazynie celnym, a felgi i opony to praktycznie promil szansy, że się uda uniknąć haraczu. Parę lat temu przy korzystaniu z "polskich wysyłaczy" towar przychodził do polski jaki gift, obecnie to już prawie niemożliwe... :-/

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
To nie jest inna opcja kolorystyczna To jest całkiem inny model felgi KMC niż ten co proponuje offex.pl Te co Ci się bardziej podobają ma założone Mario na swojej eFce. Jedne się nazywają "rockstar" a drugie "rockstar II"

 

Kassei wiem o tym, dzięki.

 

Zakupiłem lift 2,5 cala z linku powyżej.

 

Felgi mogą puścić po 1600 zł/szt, ale to wciąż drogo biorąc pod uwagę, że będę musiał dokupić jeszcze opony.

 

Ogólnie droga zabawa, więc postanowiłem zastosować półśrodki i pomalowac na czarny mat moje obecne felgi i pojezdzić na oponach Yokohama Geolander AT, które założyłem 3tyś km temu.

 

Będę dalej modził, ale muszę to rozłożyć na dwa/trzy etapy.

 

Temat zawieszam do przyszłej zimy 2016 roku :)

 

[ Dodano: 2015-02-03, 17:10 ]

Dodam ,że zaproponowali mi opony, które już mam tylko szersze (325) w cenie 6600zł za komplet !!

 

Po szybkim wygooglowaniu, znalazłem znacznie niższą cenę !

 

http://allegro.pl/4x-opony-yokohama-325-60r20-121s-geolandar-a-t-s-g-i4995267541.html

 

 

Możecie mi odpowiedzieć na pewniaka, czy moje 275/60 r20 wejdą na felgi KMC Rockstar z linku na początku tematu, czy konieczna jest szersza guma ??

 

[ Dodano: 2015-10-09, 07:53 ]

Odświeżam temat.

 

Rockstar 17x8, z oponami 35x12,5 Federal M/T już kupione w stanach.

W innym sklepie Bushwackery i taczka trochę się odmłodzi:).

Wszystko za pomocą polamer.com i kolegi Stebel'a :)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zyga, dam Ci znać jak już wszsystko przyjdzie do PL, podowiadywłem się o paru trikach, które pomogą uzyskać niższe opłaty celno podatkowe.

 

Zmieniłem felgi i opony.

 

Felgi : Tuff T01 17x8 , 10offset

 

Opony : Atturo MT tires mounted 35x12,5x17

 

Fendery - bushwacker

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

IMG_0185.JPG

 

[ Dodano: 2016-02-14, 11:29 ]

IMG_0249.JPG

 

[ Dodano: 2016-02-14, 11:30 ]

IMG_0251.JPG

 

[ Dodano: 2016-02-14, 11:37 ]

Opony Atturo Trail Blade 35x12,5x17 - w terenie idealne, na asfalcie głośne, na mokrym mało stabilne. Myślę, że lepsze były by AT, które są bardziej uniwersalne.

Taczka stała się trochę miększa, jednak spodziewałem się lepszych efektów.

Z oponami i liftem Ram jest sporo wyższy od serii 4x4.

Spalanie po założeniu opon wzrosło o 2-3L w zależności od stylu jazdy.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.