Skocz do zawartości

Radio


Miki

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do wytrawnych elektroników, kupilem nowe radio 2din Alpine IVE W530BT do mojego Dodge, chciałbym je podłączyć. Jest oczywiście kostka ISO ( domyslam sie ze ja bezposrednio przylaczam do oryginalnych kostek w aucie). Ale kabel z trybu ACC gdzie mam pociagnac i pytanie czy kabel plusowy i minusowy mam ciagnac osobno pod akumulator czy kostki ISO wszystko rozwiązuja?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

potrzebujesz przejsciowke us -> eu

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=radioadapter+iso+dodge+chrysler&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X2007+radioadapter+iso+dodge+chrysler&_nkw=2007+radioadapter+iso+dodge+chrysler&_sacat=0

 

 

W naszej generacji jest inaczej rozwiazany sygnal ze stacyjki do radia, reszta wtykow w kostce pasuje i dziala bez problemu. Jesli podlaczysz radio, od razu zobaczysz o co chodzi.

Nie pamietam teraz ktory to dokladnie kabel (byl to ktorys z brzegu) wystarczylo zmostkowac z wlasciwym sygnalem ze stacyjki, ktory jest nie wykorzystany po stronie radia w przejsciowce (brak kabla w tym slocie).

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem podejście numer 2 do podłączenia radia i radio uruchomiłem ale kuźwa mać nie było w ogole głosu. Sprawdziłem oryginalna koste z kostka ISO i faktycznie piny np. z przednich głóśnikó sie minely ale za to głośniky tylne powinny dzialać bo piny zpasowaly, a tu klapa. Głucho w tylnich głośnikach, czy wie ktoś może co jest grane? Dodam tylko że tam gdzie powinny być głośniki przód podłączone w oryginalnej kostce to jest pin od 7 do 10 bo 11 to uziemienie, jest pusty. Podłącze tą kostke do orygnalnego radia(bez malej kostki tej drugiej) i wszystkie głośniki grają. Chyba jednak nie obejdzie się bez elektryka grrr. A może problem leży w tym że mam system Infinity?

 

Znalazłem taka strone http://www.the12volt.com/installbay/forum_posts.asp?TID=86102 na ktorej wyjanione sa piny do systemy infinity,ale czy mogłby ktoś mi to przetłumaczyć na prosty rozum ehhe bo ja to widze w czarnych barwach, z góry wielkie dzięki

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz siedzi na 99% pod glovebox'em po stronie pasazera

druga opcja o ktorej mowi manual to pod srodkowym siedzeniem z przodu

sposob demontazu masz w Service Manual s.1291

jesli nie masz moge podeslac ci na jakiegos maila, w sumie sa az 2 strony :)

 

pozostale 1% to ze wzmacniacz wisi gdzies obok lewej stopy kierowcy, ale nie sadze zeby tak bylo skoro manual mowi inaczej

 

 

Zastanawiam sie po co ty chcesz ten wzmacniacz wyciagac stamtad? Skoro oryginalne radio z nim dziala (albo dzialalo do tej pory), to wystarczy poszukac odpowiednich kabli w tej zlaczce ktora po nim zostala i pozamieniac je w tym miejscu

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak podejżewam tylko że nie mam opisanej skrzynki bezpiecznikow(ta pod maska) wiec nie wiem co gdzie jest hehehe ale dojde do tego :) w koncu glosniki zabanglają z nowym radiem :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Przerabiał już ktoś wymianę seryjnego radia w F150 (2004-2007) ? Padła mi zmieniarka i zacząłem się zastanawiać nad wymianą całej jednostki...

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem się zastanawiać nad wymianą całej jednostki...

 

Daj spokoj, nie zmieniaj auta. Wiem ze to Ford ale podobno mozna wymienic tylko radio i bedzie jezdzic dalej, ktos kiedys w USA podobno juz to robil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Nie moglem sie powstrzymac ;)

 

Pozdro i szczesliwego nowego roku

 

Ps

 

Tez mam Forda ale moje radio jeszcze dziala :)

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak zobaczylem jakie radio(orginalne) bedzie w moim ramiku to gdybym siedzial za kierownica to ta kierownica nie przeszkodzilaby mi przezegnac sie lewa noga. A ze ten rocznik mial radio z galkami po bokach trundo znalezc jakis substytut pasujacy w to miejsce. Natknalem sie na alledrogo na takie cos....:

http://allegro.pl/nawigacja-gps-dvd-tv-tel-chrysler-300c-pt-cruiser-i5054694594.html

 

Czy ktos mial z tym stycznosc. Troche sie boje takich chinskich wynalazkow, ale nic innego sensownego nie znalazlem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wytrzymasz z obsługą to nie jest źle pod seryjne głośniki. Po prostu programiści tych wynalazków wychodzą z założenia, że prowadząc auto masz czas przedzierać się przez zakamarki MENU.

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.