Skocz do zawartości

Problem z Imobilizerem Ram 5.9 v8


rejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Po zaparkowaniu ostatnio mojego samochodu od czasu do czasu mam problem z odpaleniem go :-( Czasem odpala bez żadnych problemów , jednak zdarza się że po włożeniu kluczyka zegary się nie podnoszą , zaczynają świecić lampki od rezerwy i lampka od silnika ( tzw. check ) no i dioda immobilizera sygnalizuje ,że jest on uzbrojony . Byłem z tym już u elektryka , ale zbyt wiele mi nie pomógł , wymontowali tylko drugi alarm który ponoć był dołożony przez poprzedniego właściciela i przypuszczam że zaingerowali w oryginalny , bo centralny zamek przestał działać . Czytałem na zagranicznym forum , że może to być problem z systemem SKIM czyli immobilizerem tylko ponoć gdyby tak było to auto odpalałoby za każdym razem tylko po ok. 3 sek gasło , a mój Ram albo odpali i jest wszystko ok , albo mogę kręcić rozruchem do upadłego i niema reakcji .

Proszę o pomoc w tej sprawie !

DODGE RAM 5.9 V8 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podczepie się pod temat żeby nei powielać tematu. Dzisiaj rano nie mogłem otworzyć auta Dodge Ram 2006, zuważyłem ze dioda na desce cały czas świeci a nei jak bylo wcześniej pulsacyjnie świeciło. Niestety coś się z zamkiem stało i nie moge go otworzyć manualnie. Pytanie teraz czy jest możliwe ze się alarm powiesił chwilowo i zrzuceniu klemy to coś da, czy może bateria w kluczyku padła? Dzięki z góry za podpowiedzi

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym dostaniem się do auta zostawiam szwagrowi mechanikowi ja musze juz spadać do DE :P. Jak się sprawa wyjaśni dam znać :>

 

[ Dodano: 2013-01-11, 21:52 ]

czy trzeba kluczyk po wymianie baterii jakos specjalnie programowac?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pirewszego tematu musisz sprawdzic przewody od stacyjki za oceanem ludzie ktorzy wstawiaja alarmy to partacze zaufaj mi bylem tam i naprawialem po nich takie problemy ,co do drugiego tematu to odlaczenie aku nie zresetuje alarmu(tylko go uaktywni) musisz otworzyc dzrzwi kierowcy lub pasazera kluczem tak sie wylacza alarm lub bateria w kluczu

dodge ram 3500 dually 5.9 td

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma fabryczny alarm

 

[ Dodano: 2013-01-12, 20:17 ]

dodge powrocil straszyc plaskacze na drogach :)....okazalo sie ze po wymianie baterii wkluczyku na nowa okazala sie zdechnieta, po kolejnej wymianie baterii co z poczatku mogloby sie wydawać ze to strzał w 0 okazał sie strzałem w 10. Teraz jest na warsztacie, szwagier sprawdzi czemu ostatnio zjada prad(a moze to wina nowego aku), i oczywiscie naprawi zamek w drzwiach zeby nastepnym razem mozna bylo go otworzyć manualnie :)...pozdro

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,

Mam podobny problem jak kolega "rejcz" który ten temat zaczął, dziś uruchomiłem Dodga, zapalił i po sekundzie zdechł jakbym go wyłączył kluczykiem. Myślałem, że to pompa paliwa się poddała, natomiast zauważyłem, że nie działa centralny zamek z pilota, zaś po włożeniu kluczyka i przekręceniu na zapłon pilot działa... Nie ogarniam tego co się dzieję. Może ktoś z was bardziej doświadczony mi pomoże? Jeszcze jedno, przy przekręcaniu kluczyka z prawej strony prędkościomierza na dole przy włączaniu zapłonu mruga czerwona kontrolka. Korzystając z okazji Życzę Wesołych Świąt.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.