Skocz do zawartości

Kody błędów


Misiek69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Po kluczykowaniu Gumisia wyskoczyło mi:

 

P CU

P 1693

 

P ECU

P 0216

P 0217

 

Czy ktoś może ma jakąś ściągę i wie co to za kody?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

 

P 1693 to tylko wskaźnik, że jest coś jeszcze ("companion code") :shock:

 

Według opisu w załączniku 0216 timing, czyli początek wtrysku, może być tak jak piszą niskie ciśnienie paliwa na zasilaniu, bądź np. przytarty przestawiacz w vp44, zaworek sterujący, a może też czujnik położenia wałka rozrządu coś oszukuje, czujnik położenia pompy, itd, ogólnie leluty mające coś wspólnego z regulacją lub odczytem kąta wtrysku.

 

0217 coś o przegrzaniu gada, czujnik temperatury? jeśli on oszukuje to i przyśpieszenie wtrysku może być nie halo.

 

 

p.s.

odnośnie załącznika-trzeba mu zmienić rozszerzenie na 7z i tym go otworzyć. Forum nie chciało ani pdf ani 7z przyjąć.

error-codes.zip

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

Pomagaski poszły.

Właśnie coś mi nie bangla.

Nie dość, że Gumiś ma jakieś dziwne fochy, szczególnie jak trochę postoi, to jeszcze czasem lubi mi podskoczyć temperatura. Nie na czerwone, ale na górną strefę stanów średnich. Chyba muszę uderzyć w końcu do Cumminsa. Odkładałem to jak się da, ale chyba nadejszła ta chwila.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiś ma jakieś dziwne fochy, szczególnie jak trochę postoi,

 

Tzn jakie np?

 

lubi mi podskoczyć temperatura

 

Płynu ubywa? Czy to nie sławny 53 block?

 

muszę uderzyć w końcu do Cumminsa

 

Do serwisu fabrycznego? Grubo! Czemu aż tak? Jaki z nimi kontakt i przewidywane stawki/koszta?

 

p.s.

Te moje dociekania to wiesz, pytam co mnie może czekać.

 

p.s. v.2

Majstrowałeś już z quadzillą czy jak się to nazywać miało? Może jest jakiś związek?

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jakie np?

 

Jak ruszam, to muuuuuuuli. Muszę zrobić z kilometr, lub czasem nawet dwa, żeby zaczął jechać.

 

Płynu ubywa? Czy to nie sławny 53 block?

 

Płynu nie ubywa nawet kropli. Jak ciągnę cepę, lub jak jadę na wysokich obrotach to temperatura podnosi się do najwyższej dozwolonej temperatury. Jak stanę to ładnie spada na środek tarczy.

 

Do serwisu fabrycznego? Grubo! Czemu aż tak? Jaki z nimi kontakt i przewidywane stawki/koszta?

 

Nie znam tu innego fachowca od tych silników. Poza tym jeśli chodzi o koszta, to Seba78, kupował u nich części i wychodziły bardzo rozsądne kwoty. Pamiętaj, że to jest silnik między innymi od koparki, więc automatycznie muszą mieć rozsądne ceny. Serwis główny jest chyba w Krakowie, ale mają też oddział w Czosnowie koło Wawy, więc mam niedaleko.

 

Majstrowałeś już z quadzillą czy jak się to nazywać miało? Może jest jakiś związek?

 

Na razie powstrzymałem się od montażu właśnie ze względu na fochy auta. Jak to doprowadzę do porządku, wtedy zaszaleję. ;-)

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszkę sie podepnę , czy wie ktoś może co to za błąd P 1521 nie mogę tego znaleźć w tym zestawieniu kodów co mam a widnieje mi już od jakiegos czasu taki błąd.

Pozdrawiam

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kodów koncernu Chrysler P1521: an incorrect oil viscosity type

 

Oznacza to, że masz olej o niewłaściwej klasie lepkości w skrzyni biegów. To może być przyczyna Twoich pozostałych problemów. Jesteś pewien, że masz zalaną skrzynię właściwym olejem?

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - w sumie to może być i olej w silniku. Zasugerowałem się problemami tritransa ze skrzynią (w innym temacie). Opis błędu, który wkleiłem nie identyfikuje bezpośrednio, o który olej chodzi ale z tego co wkleiłeś z manuala to wychodzi, że silnik...

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema.

 

Wyskoczyło mi po raz kolejny 456 - mały "wyciek" oparów ze zbiornika paliwa.

Miałem to na samym początku 2 lata temu - w warsztacie powiedzieli, że poluzowany jeden z przewodów odpowietrzających zbiornik. Teraz po 2 latach błąd wyskoczył znowu - mechanik mówi, że to zły korek paliwa (kupiłem z kluczykiem z napisem fuel z rok temu). Znalazłem inny korek z kluczem w usa olkusz. Myślicie, że to może być bad koras czy sprawdzić przewody?

take mam: http://i.ebayimg.com/t/Dodge-Ram-Dakota-Durango-Locking-Gas-Cap-1998-to-2012-NEW-Mopar-/17/!Bf9TbJQ!Wk~$%28KGrHqMH-CEErvIme!3bBLDWnSrp7w~~_12.JPG < ktoś tego używa bezproblemowo?

take chce kupić: http://allegro.pl/korek-wlewu-paliwa-z-kluczykiem-dodge-ram-2000-i2638033696.html

 

W zeszłym tygodniu byłem na skasowaniu błędu - znowu wyskoczył :)

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Wyskoczyło mi po raz kolejny 456 - mały "wyciek" oparów ze zbiornika paliwa.

Miałem to na samym początku 2 lata temu - w warsztacie powiedzieli, że poluzowany jeden z przewodów odpowietrzających zbiornik. Teraz po 2 latach błąd wyskoczył znowu - mechanik mówi, że to zły korek paliwa (kupiłem z kluczykiem z napisem fuel z rok temu). Znalazłem inny korek z kluczem w usa olkusz. Myślicie, że to może być bad koras czy sprawdzić przewody?

take mam: http://i.ebayimg.com/t/Dodge-Ram-Dakota-Durango-Locking-Gas-Cap-1998-to-2012-NEW-Mopar-/17/!Bf9TbJQ!Wk~$%28KGrHqMH-CEErvIme!3bBLDWnSrp7w~~_12.JPG < ktoś tego używa bezproblemowo?

take chce kupić: http://allegro.pl/korek-wlewu-paliwa-z-kluczykiem-dodge-ram-2000-i2638033696.html

 

W zeszłym tygodniu byłem na skasowaniu błędu - znowu wyskoczył :)

 

Ja miałem to samo. Po wymianie opaski ściskającej na wężyku powrotnym, miałem spokój przez trzy lata. Rok temu znów zaczęło się to samo. Zmieniłem opaskę i znów spokój. :-)

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

P0456 - Evaporative Emissions System - Small leak detected

P0440 - Evaporative Emission (EVAP) System

P0138 - Oxygen Sensor Circuit High Voltage (Bank 1, Sensor 2)

 

Pierwsze dwa dotyczą układu odpowietrzania zbiornika paliwa/pochłaniania oparów paliwa. Tłumacząc na język ludzki masz w tym układzie jakąś nieszczelność. Zacząłbym od sprawdzenia... korka wlewu paliwa ;-)

Trzeci błąd dotyczy jednej z 4 sond lambda - Bank 1 Sensor 2 czyli sonda za katalizatorem na lewym rzędzie cylindrów (1,3,5,7)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
P0138 - Oxygen Sensor Circuit High Voltage (Bank 1, Sensor 2)

 

wczoraj wyskoczył mi ten błąd w moim Jeepie Wranglerze, po 1,5 roku postoju w garażu , obecnie błąd sam się wykasował, myślę że to wina starego paliwa, ale to w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odkrecilem korek, obejrzalem i zakrecilem z powrotem, z wygladu wydaje sie wszystko ok. Na co mialbym zwrocic jeszcuwage przy ogladaniu go lub moze gdzies indziej szukać przyczyny?

 

co do sondy to co nalezaloby zrobic, wymienic? Czy moze byc przyczyna w zle np wyregulowanej instalacji gazowej, czy tez z tym to nie ma nic wspolnego?

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odkrecilem korek, obejrzalem i zakrecilem z powrotem, z wygladu wydaje sie wszystko ok. Na co mialbym zwrocic jeszcuwage przy ogladaniu go lub moze gdzies indziej szukać przyczyny?

 

co do sondy to co nalezaloby zrobic, wymienic? Czy moze byc przyczyna w zle np wyregulowanej instalacji gazowej, czy tez z tym to nie ma nic wspolnego?

 

Sprawdź dokładnie uszczelkę korka. W zbiorniku cały czas panuje podciśnienie (stąd charakterystyczny syk przy odkręcaniu) a gdzieś w układzie (w niektórych samochodach właśnie w korku, w innch nie - nie wiem jak jest w Ramie) jest zawór, który utrzymuje stałą wartość tego podciśnienia. Jeśli korek u Ciebie jest ok, trzeba by sprawdzić wszelkie wężyki, złączki, opaski itp. od układu odpowietrzania zbiornika - tak jak opisywał Misiek powyżej.

 

Możesz sprawdzić jeszcze połączenie elektryczne tej sondy (kable, wtyczki), ewentualnie zmierzyć jej parametry miernikiem. Ale w większości przypadków jeśli sonda wysyła informację, że jej sygnał nie mieści się w zadanym zakresie (jak w tym przypadku) świadczy to niestety o jej uszkodzeniu.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki japacz, jak zrobi sie troche cieplej to wleze po auto i posprawdzam te przewody, a co do sondy to podpowiesz jaki powinny byc parametry na mierniku i mierzac na czym (co ustawic na mierniku) jak na mechanice sie troche znam i troche potrafie zrobic to elektryka jest dla mnie czarna magia :-), ale jak ktos wytlumaczy co sprawdzic i na czym to oczywiscie dam se rade ;-)

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.